Останнім часом містяни прагнуть мати свій куточок далеко від мегаполісу, де можна не тільки відпочити з друзями, але і насолодитися природою, влаштувати пікнік, зайнятися садівництвом або просто зробити свято для душі і тіла. І багато наважуються втілити мрію в реальність, починаючи будівництво дачного будинку.

Як вибрати ділянку?

Для початку необхідно придбати ділянку, звертаючи увагу на наступні моменти: екологічна безпека, віддаленість від основних доріг, наявність інфраструктури, рельєф і забудову сусідніх територій. Потім слід вирішити: будівництво будинку буде здійснюватися фахівцями і професіоналами, які знають толк у своїй справі, або ж буде виконано своїми руками. Проект будинків і дизайн квартир за вартістю можна практично прирівняти. Вся справа в тому, що дизайнери відштовхуються від площі житла, тому можете не переживати за сімейний бюджет при будівництві дачі, адже її внутрішнє оформлення буде варто вам також, як і інтер’єр міської квартири, що не може не радувати.

Звичайно звернення до висококваліфікованої бригаді будівельників дуже складний і дорогий процес, але з іншого боку, багатьох проблем, помилок і недоліків можна буде уникнути. Але, незважаючи на це, багато дачників сподіваються на свої сили і вважають за краще будувати будинок самостійно

Будинок з піноблоків

Перед початком робіт необхідно визначитися з основним матеріалом споруди майбутнього житла. Наприклад, будівництво дачних будинків з піноблоків (газових, силікатних) або з використанням дерев’яного бруса, відмінно себе зарекомендували для недорогих проектів.

Перший дозволить швидко і легко побудувати дачну конструкцію, а також заощадить на будівництві фундаменту і вартості укладання. Однією з особливостей цього матеріалу є низька вага, хороша звукоізоляція, вогнестійкість і відсутність виділення токсичних речовин. Такий будинок зручно декорувати, так як пінобетон легко піддається будь-якій обробці. Слід також зазначити, що піноблочні будови дуже близькі за своїми властивостями до дерев’яних будинків. Однак дизайн будинку зовні і всередині буде значно відрізнятися, адже ви ж не залишите піноблок не оброблені, на відміну від дерева.

Будинок з бруса

Брус також є порівняно недорогим і економічно вигідним матеріалом. Тому компанії, що пропонують будівництво дачних будинків, досить часто його використовують. Поряд з невисокою вартістю, до його переваг можна віднести і те, що таку конструкцію дуже легко зводити і встановлювати в ній різні перегородки і стіни, а завдяки використанню екологічно чистого натурального утеплювача, будинок виходить теплий і менш витратний на обігрів. Внутрішній дизайн дерев’яного будинку не зажадає серйозної обробки, він завжди буде виглядати ефектно.

До недоліків можна віднести тільки одне: його стіни дихають і для того, щоб закладений між стінами утеплювач не намокав, його закривають зсередини герметичній плівкою. Але й не варто забувати, що всі дерев’яні споруди мають таку властивість під назвою «усадка», дерев’яний будинок повинен відстоятися приблизно 6-12 місяців (залежить від матеріалу), перш ніж починати виконувати в ньому зовнішні оздоблювальні роботи і утеплювати його.