Рама для дзеркала дуже важлива частина оформлення полотна. Вона не тільки захищає користувача від гострих країв, а й служить декоративним елементом.

Якщо ви прийняли рішення зробити її самостійно, відштовхуватися потрібно від розмірів наявного у вас дзеркала і дизайну приміщення. Обрамлення дзеркала може як бути акцентним елементом в кімнаті, так і доповнює. Рама може бути абсолютно будь-який: її розмір і форма повністю залежать від ваших особистих переваг. Перш ніж приступати до виготовлення обрамлення, рекомендуємо вам дізнатися докладніше тут про дзеркала.

Способи виготовлення дерев’яної рами для дзеркала

Для виготовлення рами не обов’язково окремо купувати матеріал – можна використовувати що залишився після ремонту дерев’яний плінтус або дверні лиштви. Головне – щоб обраний матеріал гармоніював із загальною стилістикою приміщення. Для особливо великих дзеркал краще вибирати масивні вироби – в тоненькому обрамленні вони будуть виглядати безглуздо.

Також можливо рами зігнутої форми. Але для цього буде потрібно каркас з більш пластичного матеріалу, який потім можна буде облицювати невеликими дерев’яними планками.

Рама з дверної лиштви

Для виготовлення рами досить часто застосовують дверні лиштви. Кожен з елементів обрізають з обох кінців під 45 градусів, щоб забезпечити правильну стиковку в кутах. Довжина внутрішнього краю, при цьому повинна бути на 1 сантиметр менше, ніж довжина самого дзеркального полотна. На задній стороні кожного з наличників проробляють поглиблення, в яких фіксується дзеркало.

Стельовий плінтус

Окантовка, виконана з стельового плінтуса, дозволить створити витончену композицію. Щоб забезпечити надійність такої конструкції, необхідно спершу підвісити скляне полотно на стіну за допомогою листа фанери і поверх розмістити плінтус. Фіксують його за допомогою гарячого клею. Готовий каркас необхідно з усіх боків покрити шпаклівкою.

Правила виготовлення дерев’яної рами
При виборі певного матеріалу необхідно відштовхуватися від параметрів полотна. Невеликим дзеркалам підійде тонка окантовка з дерев’яних панелей, для більш масивних – з дверних наличників або різьбленого плінтуса.

Для забезпечення надійного кріплення рекомендується використовувати гарячий клей.

Якщо ви використовуєте не дуже міцну раму, дзеркало необхідно закріпити на фанерному аркуші, який прийме на себе всю вагу, і поверх розмістити саме обрамлення.