Японці велике значення надають екологічності. Так, вони використовують в інтер’єрі тільки натуральні меблі. Решту предметів інтер’єру, вони приховують за ширмами. Дизайн в японському стилі надзвичайно гармонійний і акуратний. Він ніби відображення пейзажу за вікном.

До основних кольорів в країні Вранішнього сонця відносять бежевий, пісочний, колір слонової кістки. Також японці люблять застосовувати пастельні відтінки. У квартирі зазвичай прості оштукатурені стіни. Вони створюють прекрасний фон для контрастних предметів меблів. В якості додаткових квітів тут використовують сірий, коричневий. Освітлення повинне бути м’яким і нести розслабляючий ефект. Будинок як би наповнений внутрішнім світлом. Будинки в традиційному стилі не мають стін. Найчастіше тут роблять перегородки з бамбука, рисового паперу. Так реально створити незвичайну гру півтіней. Це слід прийняти на замітку. На вікна можна взагалі нічого не вішати.

Люблять тут панорамні м’які вікна, перегородки на дерев’яному каркасі. Також для даного стилю характерні розсувні двері. Дуже популярні ніші, скрині з дерева. У центрі може стояти низький чайний столик з безкаркасними пуфиками. Для них це зручно. Українці не дуже звичні до подібного. Додамо, що для зонування приміщень японці застосовують ширми з соломи. Прийнято циновки на підлозі, рогожки, вони виглядають досить автентично. Чисто і затишно! Можна використовувати діжки з глини з декоративними рослинами, стилізовані світильники, світлі плафони. Тут рідко можна зустріти конструкції з металу, ковані вироби. Вітальня неодмінно повинна бути світлою і повітряної, в мінімалістичному стилі. До речі, в якості підлогового покриття використовують паркет, натуральний камінь.

Стеля найчастіше однотонний, іноді його доповнюють дерев’яними балками. Додамо, що всі предмети інтер’єру в японському стилі досить низькі, не мають стандартних ніжок. Меблі має просту форму, надмірності не вітаються. Деяким японський стиль здається нудним і холодним, але це не так. Якщо всі предмети знаходяться в гармонії, то виглядає японська квартира привабливо. Всі рослини повинні бути природними. Слід віддати перевагу бонсаю, орхідей. На стінах можна розвісити картини, написані тушшю, віяла, зброю. Але не варто перевантажувати будинок етнічними аксесуарами. У всьому важлива натуральна простота. На підлогу можна покласти подушки. Ще дизайнери радять зробити куточок для чайних церемоній і занять йогою.