При будівництві використовуються різні види кріплень: саморізи, цвяхи, скоби металеві та ін. Для кріплення утеплювача застосовується тарільчастий дюбель.

Призначення і переваги кріплення

Дюбеля особливої форми, які застосовуються для установки теплоізоляції, в будівництві називають грибками, парасольками. Вони забезпечують надійне прилягання навіть до крихкого матеріалу.

З їх допомогою утеплювач можна закріпити до різних матеріалів:

 • бетону;
 • каменю;
 • цегли.

Переваги тарельчатого кріплення:

 1. Завдяки широкій капелюшку грибка забезпечується надійне прилягання до будь-якого будівельного утеплювача.
 2. Парасолька завдяки ніжці великої довжини здатна витримувати значні навантаження. У центрі знаходиться спеціальний отвір в капелюшку, в яке вставляється дюбель фасадный.
 3. З внутрішньої сторони поверхню капелюшки шорстка для більшого зчеплення з утеплювачем.
 4. Дюбеля володіють антикорозійними властивостями.
 5. Пластик, з якого виготовляється дюбель недорогий і надійний.
 6. Парасолька грибка являє собою гнучкий елемент. Він не може пошкодити ущільнювача виріб.
 7. Для надійності дюбель всередині конструкції розпирається у всіх напрямках, що призводить до посилення конструкції кріплення.

Види кріплення для теплоізоляції.

Дюбель гриб для кріплення утеплювача буває пластиковим або сталевим. Його різновид залежить від утеплювача, з яким доводиться працювати будівельникам. Також дюбеля між собою відрізняються типом і якістю виробництва, своєю конфігурацією. У конструкції може бути присутнім термоголовка.

Особливості пластикового кріплення

На поверхні парасольки присутні отвори конусоподібної форми. Ця особливість конструкції сприяє додатковому щепленню з матеріалом. Для монтажу нетвердих матеріалів використовують нейлонові кріплення, які виробляється з високоміцного поліпропілену, нейлону, поліаміду.

До особливостей таких грибків можна віднести:

 1. відсутність реакції на перепади температури;
 2. невисока вартість;
 3. знижена теплопровідність;
 4. бездоганна стійкість у вкрай суворих умовах;
 5. великий термін служби через відсутність гнилі та іржі;
 6. витримка навантаження в 400 кг / м2.

Грибки з пластика широко використовуються при утепленні стін з цегли та бетону.

Кріплення з металу

Нутрощі кріплення з металу виготовляються зі сталі. Гільза використовується поліпропіленова, на кінці якої є розпірки. При такому вигляді кріплення допускається високий ступінь навантаження. Телескопічні кріплення застосовують для облаштування фасаду. До недоліків матеріалу відносяться:

 1. висока вартість;
 2. виникнення конденсату в місці входу металевого стержня;
 3. можлива іржа (металеві деталі контактують з вологою, іржа може проявитися на штукатурці).

Кріпильні вироби з термоголовкою

Являє собою стрижень з металу, який біля капелюшка покритий поліамідом. Ця пластикова деталь перешкоджає скупченню конденсату в місцях кріплення, тим самим на штукатурці не проявляється іржа.

Дані пристосування в основному використовуються для утеплення будинків з дерева. Переваги даних грибків схожі з позитивними властивостями пластикових і металевих кріплень. Недоліком вироби вважається висока ціна, яка перевершує всіх у даному сегменті.