На сучасному ринку представлено велике різноманіття фарб. Наприклад є фарба по металу, по дереву, алкідна, масляна і багато інших. Великою популярністю ще з 70-х років 20-го століття користується емаль. Вона надає будь-якій поверхні естетичний зовнішній вигляд, а також захищає її від несприятливих факторів.

Склад

До складу алкідної емалі входять алкідний лак і розчинник. Також присутній наповнювач, деякі добавки, що відповідають за колір. Іноді виробники додають антисептики, які протистоять різних грибків і плісняви.

Якщо емаль відкрити та довгий час не використовувати, то вона починає загусати. Однак це не означає, що її потрібно викидати. Повернути їй колишню консистенцію можна за допомогою спеціального розчинника – уайт-спірит.

В цілому, необхідно використовувати той розчинник, який вказаний виробником на упаковці. Алкідні фарби досить чутливі, тому неправильний засіб може порушити їх властивості. В результаті покриття не буде стійким або зміниться його колір.

Переваги емалі

Алкідна емаль – це якісна фарба, яка здатна задовольнити запити сучасного споживача. Багато хто вибирає її за рахунок універсальності застосування. Фарба підходить для проведення інтер’єрних і фасадних робіт.

Багатофункціональність забезпечується такими експлуатаційними характеристиками:

  • висока стійкість;
  • яскравість і насиченість кольорів;
  • стійкість до прямих сонячних променів і агресивних миючим засобом;
  • тривалий період експлуатації.

Варто зазначити, що эмаль для внутренних работ в Околоремонта має середню в’язкість, тому з нею досить просто працювати. Не потрібно мати ніяких спеціальних навичок і пристроїв для нанесення. Знадобиться тільки купити ґрунтовку і звичайний валик.

Емаль існує в різноманітті кольорів. Особливості її хімічного складу дозволяють отримувати дуже насичені та пігментовані відтінки. Крім того, эмаль Снежка для внутренних работ має різну фактуру.

За допомогою алкідної емалі можна захистити металеві предмети. Вона не дає утворюватися корозії та іржі. Захисна плівка також вберігає предмети від впливу агресивних мийних засобів, наприклад хлорки. Зважаючи на це емаллю можна фарбувати ванні кімнати.

Недоліків у даної фарби практично немає. Єдине, що при обробці внутрішніх приміщень, необхідно чекати деякий час, поки випаруються токсичні речовини. Їх рівень некритичний, однак вони все одно можуть мати негативний вплив на здоров’я людини. Після висихання емаль стає абсолютно безпечною.