Скляні перегородки виглядають ефектно і незвично в інтер’єрі. Але наскільки вони практичні і безпечні? Розбираємося.

Ми звикли бачити скляні перегородки в офісах і магазинах. Зараз їх все частіше можна зустріти в інтер’єрі звичайних квартир. Вони стильно виглядають і підходять для будь-якого інтер’єру. За допомогою таких перегородок можна не тільки зробити зонування приміщення, але і додати в інтер’єр декор. Однак наскільки безпечно встановлювати тендітні конструкції будинку? Давайте розбиратися разом в плюсах і мінусах зонування скляними перегородками.

Переваги скляних перегородок

Відкритий простір

Скляні перегородки від almeta.com.ua в квартирі створюють відчуття повноцінного зонування, при цьому не зменшуючи площу і не позбавляючи простір природного світла. У маленьких приміщеннях можна встановити розсувні перегородки, які будуть виконувати функцію дверей і при необхідності легко складатися.

Природне освітлення

Перегородки з прозорого матеріалу добре пропускають світло, тому вони відмінно підходять для зонування кімнати з одним вікном. Наприклад, якщо ви вирішили перепланувати однокімнатну квартиру, розсувні скляна перегородка – то що потрібно. Вона поділить кімнату на дві частини і пропустить світло в далеку частину кімнати.

Установка без обмежень

Перепланування приміщення за допомогою скляних перегородок можна робити без узгодження з будь-якими інстанціями, якщо ви не зносити несучі стіни, а робите зонування усередині кімнати. Скляна конструкція в такому випадку вважається елементом меблів, навіть якщо ділить кімнату навпіл і тягнеться від підлоги до стелі.

Запахи і волога

Ви напевно помічали, що в готелях перегородки між ванною і кімнатою часто оформляють зі скла. Це робиться не тільки для краси, а й з-за того, що скляні перегородки не дають проникати в кімнати вологи і запахів. Скло між вітальнею і кухнею теж може виконувати функцію бар’єру, тому зонування цих приміщень за допомогою скла актуально.

Економія місця в невеликих приміщеннях

Скляні перегородки займають набагато менше місця, так як вони тонше, ніж цегляні або гіпсокартонні.

Якщо вам хочеться візуально збільшити кімнату, використовуйте дзеркальну перегородку. Вона створить ілюзію додаткового простору.

Універсальність

Скло – сучасний матеріал, який підходить будь-якого інтер’єру і виглядає елегантно і стильно. Варіантів його використання дуже багато. Перегородки різняться тільки фактурою, кольором і видом конструкції. Дизайн залежить від стилю інтер’єру. Наприклад, гладкі і строгі перегородки підійдуть для класичного стилю.

Більш грубі і темні непогано виглядатимуть в стилі лофт.

Скло можна задекорувати так, як вам хочеться. Воно може бути матовим або глянцевим, напівпрозорим, вітражним або з підсвічуванням.

Наприклад, перегородки з вітражами більше схожі на витвір мистецтва і служать елементом декору кімнати.

Скляні перегородки добре поєднуються з багатьма оздоблювальними матеріалами. І особливо з однотонними глянцевими поверхнями: натяжною стелею, блискучим паркетом і дзеркальним дверцят шаф в залі і на кухні.

Незважаючи на деяку крихкість, скло – відмінний варіант для зонування приміщень. Як ми вам вже показали, воно універсально, підходить для різних стилів, недоліків же у цього матеріалу не так багато. Якщо ви думаєте, як розмежувати простір кімнати, розгляньте можливість зонування за допомогою скляних перегородок.