Камінне обладнання сьогодні представлено у великій різноманітності потужностей, дизайну, конструкцій, габаритів, призначення, видів установки, можливостей опалення та інших параметрів. Вибирати виріб слід на основі як особистих переваг, так і необхідного функціоналу.

У даній статті будуть розібрані види, пристрій, функціонал і призначення різних камінів, знання яких допоможе полегшити вибір оптимального вогнища на сайті https://kawmet.ua/odessa/.

Для яких цілей потрібен?

В першу чергу, слід визначитися з головними завданнями, для яких потрібне вогнище. Яку головну функцію воно повинно виконувати?

 1. опалювальну
 2. декоративну
 3. підготовка гарячої води

Залежно від необхідних завдань, підбирається і функціонал пристрою – його комплектація, потужність з габаритами і оснащення. Звичайно, існують моделі, які поєднують всі три перерахованих вище пункту – на ринку вони представлені в кількісному перевазі.

Вибір по виду палива

На основі необхідного функціоналу та наявності можливості проведення димоходу, або її відсутності, підбирається вид палива, на якому буде працювати вогнище. Опалювальні та декоративні прилади бувають наступних видів, в залежності від палива:

 • твердопаливні (дрова, вугілля, пелети)
 • газові
 • електричні
 • біо паливні

Твердопаливні прилади

Найбільш поширений вид – це дров’яні пристрої, які працюють за рахунок згорання деревини. Дані прилади здатні виконувати широкий функціонал – опалювати будинки, готувати гарячу воду, виступати в ролі повноцінного предмета інтер’єру. Такі вироби завжди складаються з комплекту топки і облицювання. Безпосередньо опалювальні функції виконує топка (касета, інсерт), яка може бути відкритого або закритого типу (з дверцятами), а облицювання – декоративні.

Топки і облицювання до них бувають різних габаритів і конструкцій, грунтуючись на яких вибирають тип установки (розташування) вогнища в просторі:

 1. пристінні
 2. кутові
 3. пристінно-кутові
 4. наскрізні (між двох кімнат)
 5. що вбудовуються
 6. центральні (острівні)
 7. підвісні

Увага! Дров’яні осередки можуть виконувати лише одну, або відразу кілька функцій по опаленню. Залежно від потреб користувача, такий виріб може здійснювати:

 • обігрів тільки однієї кімнати
 • обігрів відразу декількох і більше кімнат (комплектація системою патрубків і трубопроводів для розведення тепла за обраними кімнат: повітряне опалення)
 • обігрів цілого будинку або дачі разом з підготовкою санітарної гарячої води (комплектація водяним контуром, до якого підключається бойлер, батареї і радіатори, теплі підлоги – водяне опалення)

Комплектація, функціонал, потужність і система опалення від топки вибираються на основі загальної площі будинку або дачі, кількості кімнат, що вимагають тепла, потреби в гарячій воді. Потужність топки підбирається з розрахунку площі (метражу) за схемою: один кіловат потужності опалює близько 10 квадратних або кубічних метрів добре утепленого будинку.

Разом з тим, облицювання для топки виконує декоративні функції. На основі інтер’єрного виконання вдома, підбирається і стиль виконання облицювання, від класичного до сучасного. Облицювання (портали) для дров’яних топок можуть бути виконані з різних матеріалів:

 1. натурального мармуру
 2. кераміки
 3. цеглин
 4. шамотної цегли
 5. пісковика
 6. черепашнику
 7. мармурової крихти
 8. Штучних і натуральних каменів
 9. Талькохлорита і інших

Дров’яні вироби широко застосовуються в заміських будинках, на дачах і в котеджах, тому що в такого роду будівлях практично завжди є можливість установки димової траси. У міських квартирах і комерційних просторах такі опалювальні прилади теж можуть застосовуватися – в тих випадках, коли є технічна можливість проведення димоходу.