Старе дзеркало – вже давно не ознака того, що пора задуматися про ремонт: потьмянілі затерті дзеркала безповоротно підкорили серця дизайнерів.

Їх можна застосовувати де завгодно: в ванній, на кухні, в їдальні, в передпокої і в спальні. Зістарене дзеркало внесе відсутній шарм в будь-який інтер’єр. Купити зістарені дзеркала можна в антикварних крамницях, замовити у дизайнерів або знайти в інтернеті, при дуже великому бажанні можна навіть зістарити дзеркало самостійно.

Переваги застарених дзеркал

Дзеркала здатні візуально розширити простір невеликого приміщення і додати йому світла. Вони також можуть створити необхідні акценти, додати кімнаті атмосферу таємничості.

Дзеркало можна вписати практично в будь-який інтер’єр, змінюючи його форму і розміри. Зістареним моделям зовсім необов’язково мати масивні рами як у фільмах – вони можуть бути оперезані тонкою рамкою або не мати її зовсім.

Зістарені дзеркала застосовні не тільки в оформленні домашнього інтер’єру – вони також актуальні в оформленні громадських будівель. Відображають поверхні чудово виглядають як в сучасному, так і в класичному інтер’єрі.

Виготовлення зістарених дзеркал

Зістарені дзеркала виробляють як в приватних майстернях, так і на заводах, є також можливість оформити персональне замовлення.

Для досягнення ефекту старовини використовують такі методи:

  • обробка поверхні лугом;
  • техніка «гламізе»;
  • видавлювання візерунка вручну.

Певні ділянки дзеркальної поверхні витравлюються за допомогою хімічного складу, процес завжди проводиться вручну. По завершенню впливу хімічної суміші на поверхні виступає малюнок.

Техніка «гламізе» прийшла до вітчизняних виробників із Франції. Вона полягає в тому, що майстер продряпує на полотні візерунки за допомогою тонкої голки, після чого заливає з’явилися поглиблення шаром фарби. Особливо добре такі дзеркала виглядають у витонченому вінтажному багеті. Для посилення ефекту старовини використовують поталу.

Є ймовірність, що в домашніх умовах досягти бажаного ефекту з першого разу не вдасться, тому рекомендується спершу потренуватися на невеликому клаптику скла.

Для старіння в воді розводять акриловий клей в рівних пропорціях. Суміш наносять на скло, зверху обклеюють фольгою. Це самий швидкодіючі спосіб.

Існує і більш тривалий метод, який полягає в нанесенні на очищену поверхню спрею з азотною кислотою: до полотна прикладають скляні або пластикові предмети, зубною щіткою натирають дзеркало по їх контуру.

Ідеї ​​оформлення

Застарени дзеркалом можна заповнити всю площину стіни у ванній кімнаті або в спальні: полотно при цьому може бути як монолітним, так і розрізаним на окремі сегменти. За допомогою дзеркала можна виділити місце, де розташовується ванна. Дзеркальні фрагменти будуть також добре виглядати в їдальні і в вітальні: ними покривають невеликі ділянки стіни завдовжки вертикальної або горизонтальної смугою.