Сьогодні побудувати будинок з бруса під ключ можна без проблем.

Зазвичай колод оцилиндрованні вдома не потребують будь-то спецотделке, причому ні всередині, ні зовні, адже їх вигляд вже дуже яскравий. Але є ті, хто все ж планує захистити будинок від різних сторонніх впливів і замислюється про зовнішній обробці.

Універсального варіанту оформлення дерев’яних будинків немає, у кожного виду є свої особливості. Крім того, основна мета зовнішньої обробки – це в першу чергу захист матеріалу, тобто бруса. Різниться навісна і мокра оздоблення. У першому варіанті будинку з оциліндрованих колод обробляються цеглою, плиткою або сайдингом. Для мокрої застосовуються різного роду розчини.

Всім відома штукатурка, її використовують не часто, лише в тих випадках, коли не вийде використовувати інші варіанти. Штукатурка ідеально підійде для важких умов клімату. До моменту початку опоряджувальних робіт потрібно буде покрити дерев’яну поверхню спецобрешеткой, призначеної для захисту від вологи. До переваг цього варіанта можна віднести демократичну ціну, цікавий зовнішній вигляд, високі термоізоляційні властивості, різні фактури. Ось тільки вся «деревних» буде закрита, а стіни будинку потрібно буде фарбувати.

Цегла також добре захищає поверхню дерева і володіє термоізоляцією. Таку обробку можна зробити після повної усадки будови, крім того, вага стін збільшується, а значить, більше тиску буде на фундамент. Цегла – пожежобезпечний і досить привабливий.

Найбільш популярним варіантом є сайдинг, тому як його легко монтувати, та й вартість його невисока. Сайдинг призначений спеціально для обробки зовнішніх стін, володіє відмінною термоізоляцією. Деякі майстри називають цей матеріал неміцним і неприродним, але варіант обробки вибирати тільки вам.

Наступний варіант – панелі з ПВХ, це свого роду різновид сайдинга, але ПВХ матеріал зазвичай імітує кам’яну, мармурове, гранітне покриття. Панелі не вимагають спеціального догляду, та й ремонтувати їх не треба. Вони досить міцні, недорогі, з високим рівнем теплоізоляції. До мінусів можна віднести «бюджетний» зовнішній вигляд, неприродність самого матеріалу.

Плитка також досить поширена, до того ж можна вибрати будь-який вид поверхні. Монтується матеріал спеціалізованим клеєм, але потрібно спочатку встановити обрешітку. Монтаж плитки досить трудомісткий, а вартість висока.