Будівництво заміських житлових будинків і котеджів, це один з перспективних напрямків житлового будівництва. Неважливо, чи це клеєний брус чи оциліндровані колоди, в будь-якому випадку це матеріал, з яким легко і зручно працювати, що дозволяє споруджувати різні конструкції і реалізовувати безліч дизайнерських ідей.

Першим етапом будівництва будинку з бруса є безпосереднє проектування будинку: планування приміщень, несучих конструкцій, інженерних систем і оздоблювальних матеріалів. Хоча вибір оздоблювальних матеріалів при будівництві будинків з дерева не є головною прерогативою, так як можна обмежитися шліфуванням, лакуванням або фарбуванням дерев’яних підстав.

Дерев’яний брус або оцилиндрованні колоди є екологічними чистими матеріалами, застосування яких в будівництві досить практично. Конструкції з даного матеріалу відрізняються малою питомою вагою, що виключає монтаж потужного фундаменту, а також володіють відмінними теплоізоляційними властивостями, що сприяє додатком мінімальних зусиль для підтримки необхідного мікроклімату в будинку.

Наступним етапом будівництва є монтаж підстави майбутньої споруди – фундаменту. Будівництво заміських будинків з бруса проводиться з використанням мелкозаглубленного стрічкового або стовпчастого фундаменту. Якісно змонтований фундамент – запорука успішного і якісного майбутньої будови. Після монтажу фундаменту проводиться чорновий монтаж статі: монтуються лаги, проводиться обв’язка, здійснюється обробка дерев’яних конструкцій захисними матеріалами від факторів зовнішнього впливу.

На наступному етапі проводяться тепло- та гідроізоляційні роботи, а після безпосередньо чистової монтаж підлоги з використанням шпунтованих дощок.

Отже, основа готова для зведення стін. Монтаж стін здійснюється згідно з проектом в два ряди з перев’язкою між собою, простір між брусом заповнюється утеплювачем, а стики найчастіше ущільнюються джутовій стрічкою.

Після монтажу стін і перегородок проводиться остаточна установка крокв для влаштування покрівлі. Після чого відбувається монтаж обрешітки даху і зведення покрівлі. Кінцевим етапом є зовнішня і внутрішня обробка стін будинку.

Ось короткий екскурс в поетапну технологію будівництва будинків з бруса.