Панелі часто використовують при обробці фасадів дач і котеджів. У цій статті розповімо про 5 найбільш популярних видів.

Вініловий сайдинг

Виготовляється з ПВХ з різними добавками. Така обшивка відрізняється невеликою вагою, стійкістю до вологи, низькою ціною. Основними недоліками є крихкість, висока вартість добірних елементів, вигоряння кольору під впливом сонця, погана переносимість дуже високих або низьких температур. Великий асортимент фасадних панелей – на сайті http://galatrading.ru/katalog/fasadnye-paneli/.

Металевий сайдинг

Являє собою сталевий оцинкований лист, покритий грунтовкою і полімерним кольоровим покриттям. Може імітувати брус, колода, камінь. Металевий сайдинг стійкий до атмосферних впливів, не вигорає на сонці, довго не вимагає ремонту. Серед недоліків: ризик появи корозії, гучність, більш висока вартість, ніж у вінілового аналога.

Планка

Виготовляється з сухою строганой дошки. Відрізняє ефектний зовнішній вигляд, екологічність, після обробки матеріал не боїться вологості і комах. Цей варіант часто вибирають для фахверков, будинків в сучасних європейських стилях, веранд з панорамними вікнами. Серед мінусів використання планку для обшивки: висока вартість і необхідність регулярної обробки вогнебіозахисні просоченнями.

Цокольний сайдинг

Відрізняються від вінілового аналога завтовшки (майже в 3 рази товще) і формою елементів. Достовірно імітують облицювальну цеглу або камінь. Матеріал легко монтується, довго служить, відрізняється невеликою вагою, що дозволяє мінімізувати навантаження на фундамент і стіни. Незважаючи на велику міцність, такі вироби можна пошкодити при механічному впливі.

Відносно недавно з’явилися фасадні панелі з ДПК: зовні вони схожі на планки, при цьому пожежостійкість, не бояться шкідників і механічних впливів. До недоліків такого матеріалу відносяться висока вартість і швидке вигоряння кольору.

Фасадні термопанелі

Являють собою клінкерна плитка з утеплювачем. На відміну від попередніх видів матеріалів через наявність утеплювача самі по собі є додатковим утепленням. До основних переваг фасадних термопанелей відносять великий термін експлуатації, відсутність необхідності установки обрешітки і утеплювача. Серед недоліків: висока вартість, непростий монтаж і необхідність вирівнювання основи перед обшивкою.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам вирішити, якими панелями обшити будинок, і вибрати ідеальний для себе матеріал за ціною, фактурі і характеристикам.