Будівництво будинків за каркасною технологією з кожним роком набирає все більших обертів в нашій країні, при цьому на взаємовигідних для кожної сторони умовах.

Поки не затверджена єдина класифікація каркасних будинків, прийнято виділяти 3 основні різновиди, популярні за кордоном, а тепер і в Україні.

Основні різновиди каркасно-панельних будинків:

1. Каркасно-пористі. Такі будинки будують безпосередньо на будмайданчику з тих матеріалів, які заздалегідь закупили на будівельному ринку.

Каркас зводиться з пиломатеріалів, оптимально – з хвойних дощок вологістю до 18%, ретельно оброблених антипиреновими і антисептичними складами.

Каркас збирається з вертикальних стійок, пов’язаних горизонтальними планками, а також діагональними розкосами для більшої жорсткості. Результатом стає ячеистая конструкція.

Теплоізоляція будинку виконується з будь-яких відповідних матеріалів, товщиною від 20 см (частіше мінеральною ватою). Оптимальний формат дошки для каркаса 5х20 см.

Елементи скріплюються саморізами. В якості обшивки в залежності від бюджету будівництва може бути використаний брус, дошка, фанера, металопрофіль тощо

2. Каркасно-панельні. Збираються на будмайданчику з повністю готових панелей, виготовлених в заводських умовах і розкроєних під конкретний проект. Типовий варіант – СІП панелі, з яких можна будинок в 2 поверхи зібрати за 2-3 тижні, залежно від габаритів.

Панелі представляють собою тришарову конструкцію, два зовнішніх шару якої виконують декоративну функцію і забезпечують жорсткість і міцність, а третій внутрішній шар відповідає за енергозбереження.

Для зовнішніх шарів використовують OSB, фанеру, а для внутрішніх – спінений поліуретан, пінополістирол.

Головним достоїнством каркасного будинку при виборі пальового фундаменту є його повна демонтується.

При бажанні такий будинок можна розібрати і зібрати на новому місці, а також доопрацювати його функціонал – зробити прибудови, замість одного поверху, добудувати другий і т. д.

3. Стійко-ригельні. Дана технологія будівництва стрімко завойовує популярність, володіючи таким безперечною перевагою, як можливість навіть після повного завершення будівництва виконати його доопрацювання за модульним принципом.

Спочатку можна побудувати річний неопалювальний будиночок. Потім його можна утеплити. Через якийсь час можна збільшити його площу і поверховість.

Стіни і перекриття виготовляються з стійок і балок, а також ригелів. Вертикальні стійки обв’язуються горизонтальними балками і зміцнюються діагональними ригелями.
Матеріал для їх виготовлення – це клеєна деревина, набагато випереджає по міцним характеристикам стандартні пиломатеріали.

Заповнювати комірки, а також виконувати внутрішню або зовнішню обшивку можна з будь-яких матеріалів. Терміни будівництва складають 2-3 тижні.