Нарешті земельна ділянка куплена і гроші на будівництво будинку накопичені. Кожен чоловік в цей момент відчуває те, що мрія його життя збувається. Почуття власної гідності зростає. Залишилося найцікавіше – побудувати будинок самостійно або за допомогою будівельників.

Зводимо фундамент: що потрібно знати?

Найпершим при будівництві буде питання зведення фундаменту. Який фундамент потрібно монтувати в цьому ґрунті, за якою системою, чи можна впоратися без допомоги бригади і техніки? На це питання відповість досвідчений геолог, який проведе аналіз ґрунту і збере дані про місцевість, на якій розташована земельна ділянка. Конструктор, покладаючись на ці дані, зможе підібрати тип фундаменту і накреслити проект і план. Одним з найпопулярніших методів зміцнення основ особняка є армування. Якість всього фундаменту часто дуже залежить від виду і якості арматури, це не той випадок, коли потрібно економити. Хороша арматура досягає довжину шести метрів, на ній є межі і насічки. Відстані між стовпцями не повинно бути більше 50 сантиметрів.

Багатьох лякає опалубка, адже складно зрозуміти, монтувати тимчасову або постійну, яким чином. Знімна опалубка зводиться з металу і дощок, незнімна з пінополістиролу. Часто цей вид конструкції роблять просто – забивають кілки в землю, навколо ставлять дерев’яні дошки. Важливий нюанс при монтажі опалубки – вирівняти дошки, для цього потрібно скористатися рівнем.

Якщо з заливкою бетону все зрозуміло, то ущільнення викликає багато запитань. Ця процедура є обов’язковою і встановлена ​​правовими актами. Виконати її неможливо без глибинного вібратора або віброрейки. Ущільнення убезпечить від просідання фундаменту, адже під час заливки бетоном туди багато повітря потрапило. Під час ущільнення повітря виходить.

Наступний важливий момент при зведенні фундаменту – гідроізоляція. Якщо знехтувати цим кроком, волога буде поступово впливати на арматуру, вона почне іржавіти, руйнуватися, це буде загрожувати цілісності будинку. Важливо зробити таку гідроізоляцію, яка б захистила кожен міліметр фундаменту. Щоб бетон застигав правильно, необхідно підтримувати оптимальний рівень вологості, інакше в ньому можуть з’явитися тріщини. Особливо важлива перший тиждень після заливки бетону, в цей період фундамент твердіє на 70%. Повністю застигає фундамент через місяць. Тому весь цей час не варто намагатися приступати до будівельних робіт, можна лише звертати увагу на матеріали і поступово закуповувати їх і завозити на місце будівництва. Ми бажаємо вам міцного фундаменту і вдалого будівельного процесу!