Це потрібно з’ясувати в першу чергу, так як не усунувши причини, важко розраховувати на тривалу службу відремонтованого фундаменту.

Викликати проблеми можуть такі чинники:

  • Час. Якщо фундамент старий, то це основна причина.
  • Поганий дренаж ґрунту і часті підтоплення.
  • Перепад температур, що виникає конденсат, розтріскування.
  • Спучування або провал ґрунту.
  • Погана якість матеріалів та будівництва.

Тільки визначивши основні проблеми, можна планувати ремонт. Поговоримо докладніше про ремонт фундаменту.

Необхідні роботи

Перш за все починати потрібно з огляду. Саме він розповість про стан фундаменту, і тоді можна визначитися, як можна виправити ситуацію. Чи буде достатньо наростити і зміцнити пошкоджену ділянку, або доведеться проводити капітальні рОботи. Степені пошкодження:

  • Незначні. Вимагають профілактичних робіт невеликий складності.
  • Середні. Це вже тріщини в підставі, які можна закласти цементом, або посилити зведенням додаткових стінок фундаменту.
  • Сильні. Коли розмір деформацій загрожує обваленням частини будівлі. Тут необхідні роботи капітального характеру, з підйому будинку і ремонту фундаменту.
  • Непридатні для ремонту. У цьому випадку простіше знести старий будинок і побудувати новий, так як ремонт не дасть потрібного ефекту по зміцненню, і будівля все одно залишиться в аварійному стані.

Якщо фундамент стрічкового типу, то навколо нього викопуються траншеї по всьому периметру. Безнадійні ділянки можна підняти, вирівняти і додатково залити бетоном. Якщо є зруйновані елементи, то арматурою зміцнюють ділянку, старий бетон видовбують і заповнюють новим розчином.

Іноді потрібно застосування домкратів. Для цього під фундамент підводять металеву рейку великої довжини, і повільно піднімають підставу. Краще це робити за допомогою декількох механізмів, для запобігання прогинів фундаменту.

Ці роботи потрібно поєднувати зі зміцненням, прилеглого до основи, ґрунту. Інакше просадка і пученіє знову деформують фундамент.

Фундамент палі ремонтувати легше, так як роботи проводяться на невеликій ділянці. Методи можуть бути різними в залежності від кількості та матеріалу опор, а також ступеня пошкодження. Однак відновивши палі, потрібно посилювати їх додатковими перемичками з бетону, цегли або каменю.