Власний гараж, незважаючи на свою високу ціну, повністю виправдовує вкладені в нього кошти.

По-перше, автомобіль можна ремонтувати своїми руками, що порядком заощадить кошти, адже сьогодні навіть за найдрібніший ремонт беруть великі суми. По-друге, машина буде краще в гаражі зберігатися, при облаштуванні хорошої вентиляції, кузов буде «жити» практично вічно. По-третє, гараж може стати сам непоганим джерелом доходу, якщо почати здавати його в оренду. Словом, будівництво гаража виправдано у всіх сенсах.

Будувати, природно, треба відразу капітальний гараж. Саме капітальне будова визнається нерухомістю і забезпечує свого власника усіма правами. Найбільш простий варіант капітальної будови – з піноблоків. Обійдеться така будова недорого, крім самих піноблоків знадобиться щебінь купити, цемент, подумати про верхньому перекритті і орендувати бетономішалку. Всі роботи можна проводити самостійно, але краще найняти кількох помічників.

Проект гаража може бути реалізований по-різному. Найменш витратні та зручні проекти – будівництво поруч з будинком, як прибудови. Власникам приватних котеджів саме так і варто зробити. При цьому вони отримують повноцінний опалювальний гараж, з якого можна навіть зробити окремий вхід в будинок. Що стосується окремих будівель, доведеться продумувати проект повністю, і заощадити тут не вийде.

Гараж може бути побудований з оглядовою ямою або рівною підлогою. При наявності ями, доведеться облаштовувати підвал, значить, витрачати додаткові кошти на фундамент. Найкраще підвал облаштовувати за допомогою готових блоків – так швидше, та й міцність буде більш висока. Фундамент для гаража без ями можна зробити просто у вигляді плити, для цього береться кар’єрний пісок, вирівнюється, а зверху встановлюється арматурна обв’язування.

Розраховувати розміри гаража слід виходячи з габаритів автомобіля. Довжина оглядової ями також повинна відповідати довжині автомобіля, глибина ж рівнятися 175 см.

Будівництво гаража небагато чим відрізняється від будівництва сучасних будинків. Розрахунок товщини стін, утеплювача, монтаж покрівлі – все використовується той же, що і в житлових будинках. Єдиний момент – якщо гараж використовується як окрема будівля, він повинен бути захищений від злодіїв, тобто бути побудований тільки із застосуванням особливо міцних матеріалів.