Уже за назвою можна уявити собі будівлю, що нагадує на вигляд півсферу.

Так і є – каркас споруди, її стіни і дах утворюють напівсферичну поверхню, оригінальну на вигляд і не менш міцну і затишну, ніж будь-який інший вид житла. Будівництво бань не користується таким попитом, як зведення стандартних будівель – але, вибираючи відповідну конструкцію будинку, варто розглянути і їх особливості. Не виключено, що купольні будинки і їх переваги привернуть увагу і просто витіснять всі думки про інші варіанти.

Між іншим, на сайті https://meget.kiev.ua/novostroyki/1763-zk-novye-te ви можете переглянути новий сучасний ЖК та підібрати хороше житло.

Кілька плюсів

Основними причинами для вибору будинку купола можуть стати такі особливості:

  • Ідеальний енергетичний баланс, який зберігають такі споруди завдяки своїй формі. Це дозволяє знижувати витрати на опалення і вентиляцію будинку.
  • Зменшення витрат на будматеріали. Каркас і стіни сферичного будівлі обходяться вигідніше в порівнянні з прямокутною конструкцією того ж обсягу.
  • Сферичний будинок відрізняється високою міцністю при невеликій масі. Завдяки цьому можна заощадити ще й на фундаменті, віддаючи перевагу легкому столбчато основи.
  • Будинки-купола відмінно вписуються в будь-який ландшафт, прикрашають собою територію присадибної або дачної ділянки.
  • Практично відсутні обмеження по плануванню – замість несучих стін тут купол, а ділити простір можна по горизонталі і навіть по вертикалі, отримуючи двох’ярусний будинок.
  • Як ви вже зрозуміли, будинок сфера – ідеальне поєднання ціни-якості-задоволення-користі.

Всі ці плюси змушують вибирати купола все більше число людей, які не бажають жити в будинках, побудованих за типовим проектом і нагадують більшість інших будинків навколо. Не варто думати, що у купольних будівель немає мінусів – але всі вони легко компенсуються перевагами.

Особливості збирання

Для того щоб зробити будинок сферу, потрібен спеціальний каркас, на який кріпиться спочатку захисне, а потім декоративне покриття. Внутрішню частину утеплюють за допомогою матеріалів, які використовуються для підвищення теплозахисних характеристик звичайних будинків. На останніх етапах прокладають комунікації, встановлюють вікна та двері, і завершують внутрішнє оздоблення.

Споруду купольного будинку слід довіряти тільки професіоналам, досить кваліфікованим і досвідченим в спорудженні таких конструкцій.