Будинок у стилі «шале» – особливий тип котеджу, який прийшов до нас із засніжених Альп. Такі будинки асоціюються у нас зі свіжим і чистим гірським повітрям, первозданною природою і природною красою.

Такі будинки є символом екологічності – важко уявити собі «шале», побудований в центрі величезного, галасливого і запорошеного мегаполісу. Більш того, такий будинок саме по собі є частиною природи, справжньою, нерукотворний природи.

Можна сказати, що він був створений в умовах ідеально чистого повітря і природної краси.

«Шале», які вважають за краще будувати в наших широтах, відносяться до типу комбінованих будинків. Технологія будівництва таких будинків базується на використанні двох різних матеріалів для зведення першого і другого поверху. Як правило, нижня частина будівлі робиться з каменю або цегли, а верхня – з дерева. Стиль шале на увазі під собою особливий вид конструкції даху – її зруби зазвичай виступають над стінами і захищають їх від вітру і снігу.

Заміські будинки шале є дуже вигідними за своєю конструкцією, адже при їх будівництві робиться акцент на позитивні якості обох матеріалів. Негативні ж взаємовиключаються.

Етапи будівництва будинку у стилі «шале»

1. Підготовка проекту будинку. На цьому етапі обов’язково потрібно врахувати загальну житлову площу майбутнього будинку. Особливість комбінованих котеджів в тому, що в них перший і другий поверхи діляться на певні зони. На першому зазвичай розташовують гараж, комору, і інші господарські приміщення. Житлові кімнати переносять на другий, дерев’яний – таким чином, в спальнях буде створений оптимальний мікроклімат;

2. Фундамент – для комбінованих будинків вибирають заглиблений стрічковий, або плитковий. Зазвичай на зведення таких будівель йде менше часу, ніж, скажімо, на кам’яні або цегляні, адже дерево є легким матеріалом, і відповідно, не потрібно дожитися, поки перший поверх «осяде»;

3. Будівництво поверхів – стін і перекриттів. Для перекриттів зазвичай використовують монолітну заливку або плити із залізобетону;

4. Покрівля – стиль шале передбачає таку технологію її зведення, коли вона виступає над стінами будинку. Таким чином, дощова і тала вода на нього не потрапляє, і, відповідно, утворюється своєрідне укриття від негоди.