Керамзитобетон — матеріал, який набув популярності у приватному будівництві. Багато в чому він став настільки затребуваним завдяки тому, що його можна використовувати для будівництва різних об’єктів: фундаменту, господарських споруд, стін, огорож та іншого. Сьогодні розглянемо цей матеріал докладніше.

Керамзитобетон: що це, основні переваги матеріалу

Матеріал, про який ми сьогодні розповідаємо, має склад майже такий самий, як у звичайного товарного бетону, але з додаванням керамзиту. Сам керамзит — легкий зернистий матеріал, який виготовляють випалом у спеціальній печі глини. Температура у печі досягає 1200 градусів. А якщо ви хочете замовити керамзитобетон, радимо перейти на сайт https://s-beton.com.ua/ вже зараз.

Додавання до бетонного розчину керамзиту дозволяє здешевити матеріал, зберігши високі показники міцності. До того ж керамзитобетон відрізняється низьким показником теплопровідності, що допомагає ефективному опаленню будинку взимку та охолодженню влітку.

З керамзитобетону виготовляються будівельні блоки, але матеріал використовується також для монолітного будівництва.

Теплоефективність

Важлива якість керамзитобетону – його теплоефективність. Вона набагато краща, ніж, наприклад, у цегли. Будинок з керамзитобетону краще утримує тепло всередині, коли на вулиці холодно, а коли спекотно зберігає прохолоду. Однак чим щільніший керамзитобетон, то більший його коефіцієнт теплопровідності.

Морозостійкість

Будівельники роблять вибір на користь керамзитобетону ще й тому, що матеріал відрізняється морозостійкістю. У середньому, керамзитобетон витримує 300 циклів замерзання та відтавання. Термін служби будівель із керамзитобетону – близько 300 років.

Щільність та міцність

Щільність та міцність керамзитобетону залежить від співвідношення цементу та керамзиту. Щільність матеріалу варіюється від 350 до 1700 кг на кубометр.

Вогнетривкість

Керамзитобетон є вогнестійким, і може витримати вплив високої температури. Що також важливо, якщо ви вибираєте матеріал для будівництва будинку.

Безпека та екологічність

Він екологічний, не шкодить навколишньому середовищу при виробництві та безпечний для здоров’я людини. Крім того, керамзитобетон не схильний до появи плісняви та грибка.

Мінімальне усадження

Конструкції з керамзитобетону дають мінімальну усадку. На стінах не утворюються тріщини, звичайно, за умови купівлі якісного матеріалу із заводу.

Звукоізоляція

Керамзитобетон має відмінні звукоізоляційні властивості. Такий будинок не потребує додаткового захисту від шуму зовні. Якщо будинок будується поруч із жвавою дорогою – рекомендується вибирати вікна з підвищеною звукоізоляцією.

Вартість

Бетон з додаванням керамзиту – доступний за ціною матеріал. Крім того, завдяки невеликій вазі можна заощадити на фундаменті.

Мінуси керамзитобетону

Складається відчуття, що керамзитобетон – ідеальний матеріал, який не має недоліків. Але, звісно, це не так.

Перший мінус керамзитобетону – водопоглинання. Матеріал гігроскопічний, і що більше у складі керамзиту, то більше матеріал вбирає вологи. Щоб уникнути негативного впливу води на стіни, фундамент або інші конструкції, їх необхідно захищати облицюванням.

Незважаючи на те, що керамзитобетон відрізняється гарною теплоізоляцією, при будівництві будинку буде потрібне додаткове утеплення.

Можна зустріти відгуки про те, що керамзитобетон кришиться. Але таке може статися тільки в тому випадку, якщо придбати неякісний матеріал. Купівля керамзитобетону, що радимо зробити, перейшовши за даним посилання https://s-beton.com.ua/41-betonnye-rastvory/keramzitobeton – гарантія того, що матеріал виготовлений з якісних компонентів, і прослужить довгі роки.

Область застосування керамзитобетону

Керамзитобетон використовується для широкого спектра будівельних робіт. Він підходить для облаштування фундаменту будинку, висотою 1-2 поверхи. З нього можна побудувати блокові або монолітні стіни, а також перекриття. Також керамзитобетон застосовується для стяжки підлоги.