Даний вид оформлення має свої особливості. Кажуть, що від його вмілого виконання залежить безпосередньо успіх всієї компанії. Не варто плутати дизайн кабінету керівника з приміщенням, в якому працюють співробітники компанії. В останньому випадку офіс виконує набагато ширший ряд функцій, пов’язаних як безпосередньо з робочим процесом, так і з психологічним настроєм працівників і клієнтів.

Разом з тим, офіс є, перш за все, робочим місцем для співробітників. Тому дуже важливо створити тут здорову робочу атмосферу. Для офісу не підходить надто помітний інтер’єр в яскравих тонах – така обстановка відволікає і швидко викликає втому. Одночасно для робочого приміщення є неприйнятною занадто розслаблююча обстановка з приглушеним світлом і іншими атрибутами зайвої інтимності. Переважання темних відтінків взагалі не має в своєму розпорядженні до ефективної діяльності, налаштовуючи думки працівників і клієнтів зовсім на інший лад.

Дизайн офісу – це непросто, його створення – складний процес

Проектувальник зобов’язаний спробувати знайти найтоншу грань між комфортною робочою обстановкою і хорошим психологічним настроєм колективу. При цьому необхідно дотримуватися принципів ергономіки і функціональності, коли кожен предмет в приміщенні знаходиться на певному місці і використовується за призначенням. Звичайно, це не виключає застосування в оформленні офісу відповідних по стилю аксесуарів, але потрібно знати міру і в цьому.

Освітлення в офісі – важливий робочий момент. Люди, зайняті переважно сидячою роботою, що вимагає великої зосередженості, потребують особливого комфорт на службовому місці. Наприклад, потрібно враховувати при розстановці столів правильний напрямок природного і штучного світла. Світло не повинен падати на монітори комп’ютерів або бити в очі. Разом з тим, для людини, що працює з паперами, необхідна наявність місцевих джерел регульованого освітлення, якими він буде користуватися на свій розсуд.

Сучасні проектувальники одностайні в думці, що для офісних приміщень найбільш прийнятні округлі м’які форми. Крім того, що такі меблі знижує травматичність в робочий час, вона ще й приємніша для очей, сприяє підтримці позитивного настрою. Уникаючи різких кутів в дизайні офісу, особливо, якщо це кімната для переговорів з клієнтами або для зустрічей з партнерами, можна добитися великих успіхів в мистецтві спілкування. Не варто забувати і про дрібниці. Дизайн офісу – це концепція діяльності компанії, а точніше, її відображення в дизайні інтер’єру, є важливим психологічним моментом, який не потрібно ігнорувати. Нехай кожен аксесуар в кімнаті, так чи інакше, буде нагадувати відвідувачеві про безпосередньому напрямку роботи компанії.