На ринку можна зустріти прозорий шифер, виготовлений з:

  • оргскла;
  • полікарбонату;
  • зміцненого ПВХ.

Розглянемо основні різновиди існуючого нині у нас прозорого шиферу.

Прозорий шифер, вироблений з оргскла

Найбільш затребуваним виробом, виготовленим з прозорого термопластичного оргскла, є гофровані листи.

Одна сторона такого листа завжди буває рифленої візерунками у вигляді крапель, призм, колотого льоду. Завдяки відмінному шумоглощенію акрилового оргскла, в накритому їм приміщенні не чути шум дощу. Здатність акрилового шиферу не перешкоджати проходженню ультрафіолету обумовлює можливість його використання для перекриття зимового саду або теплиці.

Для виготовлення гофрованого оргскла використовуються два методу: екструзія, коли йому присвоюється індекс XT; лиття – індекс GS. Оскільки литьевое оргскло абсолютно не схильне розтріскування і розривання при деформаціях, виготовлення гофрованого скла з нього є значно більш легкою справою.

Іноді на акриловому шифері є спеціальні покриття. Так покриття nodrop від компанії Plexiglas дозволяє листу залишатися без слідів води навіть під час дощу, а покриття heatstop відображає інфрачервоні промені всередину приміщення, підтримуючи там комфортну температуру. Інша цінна якість оргскла складається в його безосколочності, чим забезпечується безпека людей, що знаходяться в приміщенні, вкритому з використанням цього матеріалу.

Полікарбонатний прозорий шифер

Відмінними рисами прозорого полікарбонатного шиферу є:

  1. міцність, яка обумовлює його здатність протистояти сильним ударам і витримувати масу людей і дозволяє робити досить безпроблемний ремонт дахів;
  2. простота монтажу, що виражається в легкій різанні і легкому кріпленні до обрешітки;
  3. стійкість по відношенню до ультрафіолету, що виключає ймовірність його пожовтіння при тривалому знаходженні на сонці;
  4. незначна вага, що становить всього лише 1,14 кг / м2 при товщині в 0,9 мм. Прозорі елементи в покрівлі житлових будинків облаштовують саме з такого шиферу.

Склопластик в ролі шиферу

Склопластик, вироблений з отверділих поліефірних смол і арміруемий для міцності скловолокном, стійкий до впливів атмосферного походження. Іншим різновидом матеріалу, використовуваного для випуску прозорого шиферу, також є стеклопластіковий полімер, арміруемий скловолокном.

Такий матеріал здатний витримувати температури в діапазоні між + 140 С і -40 С, зручний в роботі і дуже довговічний. Купити ж склопластик можна в елементах, формою нагадують профнастил або в аркушах, скручених в рулони.

Прозорий шифер на основі полівінілхлориду

Для виготовлення такого шиферу використовується харчової безпечний пластик. Він є напівпрозорим, що можна вигідно використовувати, облаштовуючи під дахом міні-теплицю, зимовий сад або щось інше. Такий шифер буває звичайним або армованим. Останній варіант має більш значною механічною міцністю, що не позначається на його здатності до згинання.

Пластиковий шифер не схильний до дії ніяких хімічних речовин. У покрівельному варіанті він випускається товщиною 2 мм і більше листами, вага яких не перевищує 2,5 кг, що значно легше інших матеріалів, які використовуються в складі покрівлі.