У кожної сучасної людини є широкі можливості для оформлення свого будинку саме так, як вона завжди того бажала. Але під час ремонту не варто забувати і про присадибну ділянку, якій також слід приділити достатньо уваги.

Тільки в цьому випадку можна бути впевненим в тому, що будинок буде гармонійно вписаний в ландшафтний дизайн. Існує чимало стилів декорування ділянки, кожен з яких має свої особливості. Одним з популярних продовжує залишатися регулярний стиль. Він відрізняється наявністю вираженої основної лінії, яка проходить через всю створювану композицію. Це означає, що кожен елемент на ділянці повинен бути розміщений симетрично. Такий стиль виступає спадкоємцем класицизму, тому ідеально підійде любителям порядку.

Також не втрачає популярності британське напрямок в ландшафтному дизайні. Такий стиль відрізняється своєю природністю, яка переслідує естетичну привабливість. Готовий сад в такому стилі буде відрізнятися плавними лініями, що імітують природність ландшафту. Звичним явищем для даного напряму продовжують залишатися різні водойми і численні доріжки. Також британський сад можна доповнити рослинами, висадженими ярусами.

Заміський напрямок ландшафтного дизайну відрізняється використанням різноманітних декоративних елементів, які також не позбавлені своїх функціональних ролей. Йдеться про стильних натуральних огорожах, колодязях з колод або деревах в саду. Всі вони можуть бути декоровані завдяки різним скульптурам або декоративним пташиним гнізд. При цьому, кожен елемент повинен обов’язково відповідати будівлям, які вже знаходяться на ділянці. Доріжки зазвичай створюють завдяки натуральним матеріалам, які імітують природний ландшафт. Деревину, правильно оброблену, можна також ефективно використовувати для доріжок або альтанок, як і натуральний камінь.

Східний напрямок зазвичай відрізняється використанням та поєднанням таких елементів, які мають символічне значення. В даному випадку увагу потрібно приділити гармонії.