Ландшафтне підсвічування різко контрастує зі звичайним освітленням місцевості. Воно покликане скоріше показати естетику ландшафту, хоча освітлення все ж входить в число його функцій.

Для того, щоб створити особливу атмосферу вулиці або дворика вночі, застосовуються трохи інші освітлювальні прилади, ніж при звичайному функціональному висвітленні.

У число таких освітлювачів входить світлодіодний прожектор. Він має масу переваг. В першу чергу, варто згадати про те, що він дуже довговічний.

Такі світильники можуть служити до 25 років без будь-якого ремонту. Водонепроникність більшості прожекторів робить їх ідеальним варіантом для використання в цілях зовнішнього освітлення.

Світлодіодний прожектор не вимагає потужних джерел живлення, і це теж великий плюс. Недолік енергетичної потужності – актуальна проблема, яку можна вирішити за його допомогою.

Однак, навіть при наявності джерел потрібної потужності, він дозволяє істотно заощадити. При цьому такий прожектор коштує недорого і швидко окупає себе.

Слід сказати також про функціональні переваги світлодіодних прожекторів. Вони дозволяють створювати різні види освітлення. Тому їх широко застосовують як при ландшафтному підсвічуванні, так і при створенні архітектурного обрамлення. Їх м’який, майже містичний світ перетворює все навколо.

При висвітленні ландшафту, а також різних споруд, використовується ще один цікавий пристрій – світловий шнур.

Це гнучка конструкція, яка складається з полімерів і світлодіодів. В полімерну порожнину вставляється струмопровідний пристрій, а всередині трубки розташовані світлодіоди.

Такі шнури дозволяють, завдяки своїй пластичності, оформляти все: і ландшафти, і будівлі, і навіть рекламні щити. Світловий шнур дуже довговічний. Він може служити довгі роки.

Цікаві композиції виходять при оформленні такими пристосуваннями дерев. Світлодіоди, переливаючись, створюють яскраве шоу, заворожують і притягають погляд.

Ці пристрої дуже близькі до неонових, однак вони значно економічніші. До того ж неонові трубки не можуть змагатися зі шнурами в гнучкості. За допомогою останніх можна створювати дивовижні за складністю і красою композиції.

Популярна в оформленні барвистих композицій і такий різновид світлових шнурів, як дюралайт. Якщо звичайний шнур створює рівномірний і м’яке світіння, то дюралайт нагадує чимось гірлянду. Часто його і використовують для прикраси під час новорічних свят.

Однак сфера застосування цього пристрою набагато ширше. Як і шнур, його часто вибирають для оформлення різних будівель, ландшафту і реклами.

Дюралайт складається не з порожньої конструкції, всередині він повністю залитий поливинилхлоридом. Це робить його дивно міцним і економічним.