При виборі дивана, крім його функціональних характеристик і матеріалів виготовлення, чималу роль відіграє і його колірне виконання. Адже саме від цього параметра залежить, наскільки гармонійно впишеться цей предмет меблювання в інтер’єр.

Диван в інтер’єрі кімнати не тільки додає функціональності приміщення, а й позитивно впливає на його естетичні характеристики. Тому не варто нехтувати колірної складової дивана при його виборі.

Однотонні дивани в інтер’єрі

В даний час однієї з модних тенденцій при облаштуванні інтер’єру є використання меблів з монорасцветкой. Не минуло це віяння і повз диванів. Однотонні екземпляри зараз знаходяться на піку своєї популярності.

Кожен, кого залучають однотонні дивани, може вибрати найбільш цікаву для себе модель, виконану в приглушеною або насиченою колірною гамою.

Додатковим акцентом до меблювання такого типу можуть стати декоративні подушки з яскравим принтом. Своїм наявністю вони підкреслять привабливість однотонної оббивки.

При бажанні завжди можна декорувати такий диван, наприклад, соковитим пледом з обробкою з бахроми, акцентувавши тим самим на ньому увагу. Замінюючи декоративні елементи на дивані, завжди можна швидко оновити інтер’єр без значних витрат.

Особливо гарні однотонні дивани в тих кімнатах, які призначені для відпочинку і розслаблення, адже строкаті кольори нерідко викликають відчуття якоїсь перевантаження, що може негативно позначитися на самопочутті.

Переваги та недоліки однотонних диванів

Основний плюс однотонного дивана – це його універсальність. Такі меблі будуть до місця в кімнаті з будь-яким стильовим оформленням. Ви не скласти ніяких труднощів гармонійно вписати його в навколишнє оточення.

Такий предмет меблювання довго не набридне і не стане дратувати господарів, як це іноді трапляється з строкатими побратимами. Це особливо актуально, коли купується добротний диван і його заміна не планується досить довгий час.

Однотонні дивани добре виглядають з будь-яким видом оббивного матеріалу, але найбільш привабливі ті, які обтягнуті матеріалом з добре проглядається фактурою.

З мінусів же можна відзначити той факт, що на однотонних диванах більш чітко будуть помітні сліди забруднення і експлуатаційні потертості. Але це легко вирішується регулярним чищенням меблів.

Сполучуваність однотонного дивана з елементами інтер’єру

Якщо прийнято рішення оформити інтер’єр в спокійній колірній гамі, то і оббивка дивана повинна бути стриманою. Дуже добре виглядає варіант, коли оббивка на кілька тонів світліше або темніше основного кольору в оформленні.

Любителям стриманої класики можна порадити придивитися до диванів з оббивкою в бежевих і коричневих тонах. Чим суворіше інтер’єр, тим холоднішим повинен бути відтінок. А ось теплі тони додадуть приміщенню затишку.

Якщо ж ви любите контрастне оформлення, то можна поекспериментувати з яскравим диваном і світлим оформленням інтер’єру. Доповнити такий ансамбль допоможуть яскраві штори або килим.

Не менш цікаво виглядають і повністю монохромні інтер’єри з двома основними кольорами. Найчастіше для яскравого контрасту використовують білий і чорний колір.

Інтер’єр з однотонним диваном завжди буде виглядати стильно і сучасно, оскільки подібної меблюванням неможливо щось зіпсувати.