Дитяча кімната – це якась адаптація до величезного дорослого світу. Саме тут ваш малюк за допомогою книг, ігор, меблів та іграшок осягає життя і формує своє ставлення до батьків і навчання.

У розвитку талантів, навичок, а також формуванні особистості величезну роль грає інтер’єр кімнати. І меблі в ній повинна бути казковою – дитячої.

Чи не обтяжують «дорослі» дивани, та тумби, для яких знайдеться місце в іншій кімнаті, а цікаві та барвисті предмети, які дитина буде освоювати і вивчати.

Приступаючи до облаштування дитячої кімнати, необхідно враховувати вік дитини, захоплення, а також функціональні зони (сон, відпочинок, навчання). Посилаючись на перераховані вище фактори, підбирається меблі для дитячої кімнати і її розстановка.

У кімнаті немовляти повинна бути ліжечко або колискова і столик для сповивання (обладнаний висувними ящиками і полицями). Колискові часто оснащені великими білизняними ящиками, що висуваються по напрямних з металу.

Є такі моделі, в яких борт можна піднімати і опускати, міняти висоту фіксації і інше. У такій ліжечку бічні панелі і спинки роблять високими, щоб дитина з неї не випав.

Боковини роблять у вигляді планок, а не суцільні, щоб дитяча постіль провітрювалася, а малюк міг спостерігати за всім, що відбувається навколо нього.

Для зручності батьків більшість сучасних моделей оснащені механізмом «гойдалки» і додатковими коліщатками, які за необхідності можна зняти. Так як в перший рік у дитини формується скелет, основою ліжечка є ортопедичні грати і жорсткий матрац.

Дитячі меблі, що купується для грудничка, повинна бути натуральною і екологічно – чистою.

Зупиніть свій вибір на меблях з масивного дерева, лише на натуральних подушках і наповнювачах для матраців, тільки на натуральному постільній білизні, матеріалі для чохлів, штор та ін.

Крім того, фарби повинні бути стійкими, щоб вони змогли витримати щоденну мокре прибирання.

Малюки вкрай рухливі. Щоб улюблені очі не плакали, сльози не текли, приділіть увагу безпеці меблів: уникайте погано оброблені кути, незакруглені поверхні, металеву фурнітуру, а також скляні елементи в ставках.

Очевидно, що зростання і бажання шестирічного малюка відрізняються від уподобань дворічної дитини. Тому приділіть увагу зручним конструкцій – трансформерам, які разом з вашою дитиною і його інтересами будуть рости.