Куточок природи на балконі, лоджії або на веранді приватного будинку називається зимовий сад.

Зимовий сад у вітальні

Уявіть собі навколо сніг, вітер, ллють холодні дощі, а поруч з вами на відстані витягнутої руки знаходиться невеликий, але такий гарний шматочок зелені. Так, тепліше і затишніше місця взимку або пізно восени важко уявити.

Ми хочемо розповісти вам, як зробити зимовий сад своїми руками на будь-якій доступній для вас території. Для зимового саду не обов’язково виділяти цілу кімнату, досить буде одного куточка. Головне правильно декорувати його. Адже зимовий сад покликаний прикрасити будинок, офіс або веранду. Він повинен стати тим місцем, де приємно провести хвилини відпочинку. Зимовий сад – це ландшафтний дизайн вашого приміщення.

Правильне оформлення зимового саду

Ось місце для зимового саду вибрано, залишилося правильно організувати його. Визначтеся, що буде центром уваги в зимовому куточку? Рослини, камені, водоспад або ставок. Це важливо, від цього буде залежати стиль всієї споруди. Наприклад, зимовий сад в японському стилі обов’язково повинен містити ставок, камені, рослини, як символи трьох стихій – вода, повітря, земля.

Зимовий сад – куточок живої природи

Якщо для зимового саду було вибрано окреме приміщення або веранда приватного будинку, то для цього знадобиться засклити всю поверхню. Це потрібно зробити для того, щоб рослини в приміщенні отримали достатньо сонячного світла. Оптимальний спосіб засклити веранду – це використовувати ПВХ-вікна. Для цього є кілька причин, перша – пластикові вікна мають хороші звуко та теплоізоляційні здатності, швидко встановлюються і прості в обслуговуванні, мають готові рішення, наприклад, двері зі скла з мінімальними рамками навколо або взагалі без них. Так само такі вікна мають системи автоматичного провітрювання, що вкрай необхідно для нормального росту рослин.

Рослини для зимового саду вибирайте дуже ретельно. Найкраще зупинити свій вибір на невибагливих, витривалих рослинах. Все-таки умови проживання на балконі або кімнаті будуть створені штучно. Можливо, доведеться використовувати штучні рослини в комбінації з живими. Все залежить від ваших можливостей організувати хороше освітлення.

Використання штучних водоспадів, фонтанів або ставків більш ніж рекомендується, дуже сильно збільшить привабливість зимового саду.

Якщо в оформленні ви вирішили використовувати штучні рослини, то придбайте якісні екземпляри, не економте.

Освітлення повинне бути достатнім для зростання живих рослин, при цьому воно повинно акцентувати увагу на найголовнішому, створювати гру тіней і світла. Це складно, тому доведеться наближатися до бажаного методом проб і помилок.

Зимовий сад за склом

Зимовий сад буде виглядати більш завершено, якщо вся стіна або куточок, який ви виділили, буде оформлений відповідним чином. Підійдуть навіть фото шпалери з видами природи або в’юнкі рослини, пущені на стіни. Коли роботи по облаштуванню зимового саду будуть завершені, то поставте поруч з ним м’який куточок, диванчик або крісла, тоді шматочок природи стане улюбленим місцем для відпочинку.

Не соромтеся, сміливо експериментуйте, комбінуйте з вибором матеріалів і рослин. Проявляйте весь ваш талант дизайнера і оформлювача і тоді зимовий сад буде радувати вас постійно.