Ландшафтний дизайн багатогранний: одні вважають за краще рівний газон, інші – красу дерев, а треті – пишність гір. Ми не обмовилися, на своїй ділянці, де гір немає навіть за сотні кілометрів, можна зробити свій гірський куточок, яким є рокарій.

Рокарій – це кам’яний сад. Зовні рокарій схожий на альпінарій або альпійську гірку. Але, має одне головна відмінність, альпінарій обов’язково повинен містити саме альпійські рослини, в той час як рокарій може мати рослини з будь-яких гір (не обов’язково Альп). Також бажано, але не обов’язково, альпінарій споруджувати на природному схилі ділянки. Для рокарій підходить абсолютно плоский грунт.

Рокарій – це концентрація уваги на каменях, на їх природній красі, їх масивності, яка контрастує з легкістю квітів і трав. Як і альпійська гірка, рокарій – імітація гірського, кам’янистого ландшафту, піднесеність тут йде на другий план. Рокарій дозволить вам створити шматочок природи Карпат, Кавказьких або Кримських гір.

Головне для рокария це вибрати правильно освітлене місце. Крім того подбайте про хороше дренажі води, зайва волога буде шкодити будь-яким рослинам гір. Рокр не повинен бути високим, він навіть може бути повністю плоским. Для нього це не критично, основний упор зробіть на природній красі каменів.

Поганий сусід для рокария високе і розлогі дерева, воно буде відволікати увагу на себе. Поруч краще розташовувати підстрижені невисокі кущі, молоді деревця. Рокарій повинен поєднуватися з фоном, а не бути білою плямою. Природа любить гармонію. Навколо рокария краще організувати доріжки, щоб можна було милуватися красою відтвореної вами природи улюблених гір.

Окремо хочеться сказати про рослини, які ідеально підходять для рокарій. Багато ландшафтні дизайнери вважають за краще висаджувати в рокарії дерева, але будьте обережні, враховуйте кінцеві розміри дерева. Наприклад, гірська сосна, всі види ялівців, японські клени, туї, будуть мати гарний вигляд у рокарії. Однак, більш природний вигляд гірського ландшафту додадуть почвопокривні рослини. Ось деякі з них, котяча лапка, флокс шилоподібний, чебрець повзучий. Вони створять на кам’янистому ґрунті особливі острівці, а в’юнкі рослини, красиво укутають камені і ляжуть між ними. Також вибір рослин повинен бути зроблений з урахуванням їх стійкості до засух, зимових холодів і невибагливості до грунтів. Постарайтеся зробити так, щоб в рокарії завжди було цвітіння. В принципі, це зробити не так складно, як здається.

Є невелика хитрість, яка дозволить милуватися рокарием вже відразу після того як зійде сніг – рослини з вічнозеленої листям. Оригінально виглядатимуть в рокарії різнокольорові рослини.