Декоративна штукатурка — один із будівельних матеріалів, який широко застосовують під час внутрішньої обробки житлових приміщень. Фінальний результат виглядає дуже привабливо, і складається враження, що для нанесення покриття необхідні надзвичайні здібності. Проте з обробкою впорається навіть майстер-початківець. Нижче розкриємо кілька секретів нанесення декоративної штукатурки.

Декоративна штукатурка

Але спочатку — підготовка

Насамперед необхідно якісно підготувати основу. Для цього знімають старі покриття, чи то шпалери, чи шар штукатурки. Необхідно якісно очистити основу, щоб згодом шар нової штукатурки самостійно не відпав.

Якщо на стінах розкрилися видимі поглиблення та тріщини, їх необхідно заповнити за допомогою шпаклівки. Як тільки все просохне, поверхню потрібно двічі прогрунтувати спеціальним розчином. Бажано — з антибактеріальними властивостями.

Варіанти нанесення декоративної штукатурки

Насправді декоративна штукатурка є однорідною сумішшю, яку спочатку наносять на стіну рівним шаром і тільки потім надають їй фактуру за допомогою підручних засобів.

Найпростіший варіант — використання широкого пензля. Після того як декоративна штукатурка розміром 1х1 м буде нанесена, за допомогою вологого пензля, яким проводять по штукатурці круговими рухами, створюють особливу красиву фактуру. Таким чином обробляють всю поверхню стіни, по черзі нашаровуючи штукатурку та проробляючи її пензлем.

Кельма та шпатель

Ці інструменти допоможуть створити імітацію шліфованого або грубого каменю. Шпатель використовують для укладання на кельму невеликої порції готової суміші. Декоративну штукатурку наносять на стіну прямими або дуговими рухами. Оздоблювальний матеріал необхідно укладати внахлест. Потім до сирого матеріалу щільно притискають кельму і різко відривають її, отримуючи фінішний фактурний варіант. Кельму можна повертати в різні боки, досягнувши результату на власний розсуд.

Тканина, губка та поліетилен

Як не дивно, але за допомогою цих предметів також можна отримати красиві та різні за глибиною та формою рельєфи. Тут необхідно діяти приблизно тими самими способами, як і вище. Спочатку накладають базовий шар декоративної штукатурки за допомогою кельми, а потім вдаються до допомоги підручних засобів:

  • якщо притиснути до стіни поліетилен і потім прибрати його, можна досягти візуального ефекту шовку;
  • за допомогою губки отримуємо вишукану мікрорельєфну текстуру;
  • а щільна тканина допоможе створити чіткий відбиток на поверхні сирого матеріалу (головне — вибрати щільні види текстилю: жаккард, велюр та подібні до них).

Валик

Валик — найпростіший спосіб створити будь-який бажаний рельєф на поверхні декоративної штукатурки. Для цього можна або вибрати вже готову насадку з бажаним візерунком, або створити малюнок самостійно. Умільці вдаються до мотузки, намотаної на поверхню валика, грубої тканини або плівки. Достатньо по сирому базовому шару штукатурки прокотити валик в одному напрямку один раз. Фахівці рекомендують робити однакові зусилля, щоб глибина рельєфу вийшла ідентичною на всіх ділянках стіни. Непривабливі виступи та огріхи згладжують вологою кельмою.