Хто не хоче свого маленького саду біля будинку? Напевно, кожен не проти, щоб біля будинку була невелика садова ділянка. Однак під садівництво підійде не кожна ділянка, важливо вибрати місце правильно, інакше, ваші успіхи можуть бути не такі високі, як хотілося б.Звичайно, всі наведені рекомендації бажано враховувати відразу ж при купівлі земельної ділянки. Ну, якщо вже ви не збираєтеся купувати земельну ділянку, спробуємо знайти підходяще місце під сад на вашій земельній ділянці. Щоб створити дизайн ландшафту – японський сад, потрібно слідувати правилам:

1. Так, наприклад, японці вірять, що софора, нандін або сосна відводять від людини негаразди. Запорукою успіху у веденні справ буде посаджена в дальній частині саду айва або зростаючий недалеко, на початку ділянки, зубчастий дуб. Але щоб дерева змогли надати на долю вплив, мало їх просто посадити на ділянці, потрібно ще, стоячи перед ними, вголос проговорити свої побажання, щоб дерева могли допомогти.

2. У тому випадку, якщо ви вирішили створити японський сад, можливо дещо нетрадиційний, не можна покладатися виключно на свої інтуїцію і довільні принципи. Висаджуючи на ділянці молоді дерева, потрібно мати на увазі, що баланс і гармонійний зовнішній вигляд порушаться через роки. Ще на стадії розбивки саду потрібно обміркувати, як ви будете вирішувати цю проблему (це може бути кардинальна підрізування існуючих дерев, а може бути їх повна заміна новими).

3. Той, у кого є сад, неодмінно зіткнеться з проблемою його старіння. Як і все, що існує в нашому світі, дерева з часом старіють, сохнуть і гинуть. І цю проблему можна вирішити, вдаючись до одного з двох способів: реставрувати або перепланувати. Якщо ви пішли по шляху реставрації, тоді на місці засохлого рослини не рекомендується висаджувати точно таке ж, але молоде, тут ви відразу отримаєте дисбаланс між уже зростаючими, старими деревами і тільки що посадженим. Доцільним представляється висадка просто схожого рослини, однак універсальну пораду дати неможливо, потрібно щоразу дивитися по індивідуальним особливостям саду.

І, резюмуючи сказане, хочеться ще раз сказати, що Японія – дивовижна, загадкова країна, яка зацікавлює і притягує до себе народи протягом століть.