Поліефірна фарба або епоксидно-поліефірна порошкова фарба є пигментированной дисперсної системою, в складі якої знаходяться тверді частинки, завдяки яким вона рівномірно розподіляється по поверхні, що фарбується і створює захисний шар. Ці фарби служать відмінним захисником металу від утворення корозії і одночасно, надаючи таким конструкціям естетичності.

Поняття. Поліефірної фарбою https://lacover.ua/uk/produktsiya/poliefirni-farby/ користуються для фарбування залізних, пластикових, поверхонь з кераміки, дерева і т.п. Таке покриття служить відмінним захистом від корозійних утворень, механічного впливу, а також впливу хімічних речовин.

Її застосовують для покриття сільськогосподарського інвентарю та обладнання, металевих вхідних дверей, елементів фасаду будівлі, а також інших виробів, які піддаються постійному впливу атмосферних опадів.

Епоксидно-поліефірна порошкова фарба

Структура даного виду ЛФМ складається з епоксі- і поліефірних речовин, які, взаємодіючи, утворюють на поверхні тверду плівку. Серед всіх порошкових фарб пальма першості належить саме епоксидно-поліефірним. Такий вибір фахівців лакофарбової промисловості обумовлений такими факторами:

  1. Дана фарба менше жовтіє, тому її можна використовувати для фарбування тих місць, які найбільше піддаються впливу тепла і світла, такими, як батареї, стін і стель;
  2. Чи здатна витримувати в печі максимальні температури;
  3. Якщо фарба нанесена правильно, то після затвердіння вона забезпечить практично вічне використання поверхні, на яку була нанесена. Це пов’язано з тим, що покриття стійке до впливу побутової хімії, вологи, а також практично не схильне до стирання;
  4. Вона інертна після затвердіння, в зв’язку з чим, абсолютно нетоксичний.

Але не існує на світі повністю ідеальних речей. Абсолютно все має свої недоліки, в тому числі і епоксидно-поліефірна порошкова фарба. Її недоліки полягають в наступному:

Правильне нанесення даної фарби підвладне тільки фахівцеві. Звичайна людина, не стикається кожен день з епоксидно-поліефірної фарбою, навіть при наявності належного обладнання, може не впоратися з цим завданням.

Висока вартість. Не дивлячись на те, що немає перевитрати матеріалу при фарбуванні, і на поверхню потрапляє саме ту кількість каски, яке необхідно для покриття поверхні, все ж задоволення не з дешевих. Це пов’язано з тим, що сам лакофарбовий матеріал, а також обладнання для його нанесення дуже дорогий, тому, фарбування даної фарбою – далеко не бюджетний варіант.