Як вибрати карниз до гипсокартонної стелі

Перш за все, потрібно правильно підібрати карниз. Він являє собою конструкцію, за допомогою якої відбувається кріплення гардини до гіпсокартону – штори з тонкої тканини.

Куди ж краще помістити карниз, на стелю або стіни? Перший варіант дозволить збільшити приміщення візуально, а другий просто більш зручний в експлуатації. Великий вибір кріплень, гіпсокартону та різноманітних будівельних матеріалів – на сайті https://fenixcentr.com.ua/.

Стельовий карниз для штор

Останнім часом все більшої популярності набувають стельові карнизи.

Стельовий карниз – ідеальний варіант для квартири з низькими стелями. Крім того, це чудовий вихід в тих випадках, коли відсутня можливість прикріпити його на стіну. Крім того, такі карнизи можна використовувати для гардин, які поділяють приміщення на функціональні зони, адже їх можна монтувати в будь-якому місці на стелі.

Порада. Карнизи підбирають під інтер’єр кімнати, її стиль, кольорову палітру, розмір, а також в залежності від ваги штор.

Види карнизів

Різні види карнизів кріпляться по-різному.

За матеріалом виготовлення карнизи бувають різними, і кожен з них підходить для кріплення на гіпсокартон:

  • Пластикові – стане вдалим доповненням до пластикових вікон. Вони легкі і недорогі, різних кольорів, але вони переживуть лише штори з легких тканин;
  • Металеві – вони бувають алюмінієві, латунні, з нержавійки. Підходять як для сучасного, так і класичного інтер’єру, для важкого текстилю;
  • Дерев’яні – додадуть кімнаті витонченості. Роблять їх з таких порід дерева, як хвойні, дуб, вишня, горіх.Асортимент карнизів від різних виробників більш ніж широкий.

Важливо підібрати карниз і по конструкції:

  1. струнна, яка не має декоративної панелі – одно-, дворядна і багаторядна;
  2. рейкова або шинна – по жолобку переміщаються кульки з гачками;
  3. кругла – труба з діаметром від 10 до 40 мм, якщо передбачена друга, то її діаметр не перевищує 3 мм.
  4. багетна – напрямна і гачки закриті декоративною планкою.

Колір карниза

Вибираючи карниз, враховуйте забарвлення загального інтер’єру в кімнаті.
Тепер ми знаємо за допомогою чого і як повісити гардину на гіпсокартон. Давайте розбиратися в тому, як закріпити сам карниз.