Стінові кільця (або залізобетонні кільця для колодязя) на сьогоднішній день – практично єдиний спосіб облаштування колодязного водопостачання на дачі або в заміському будинку. При цьому цілком доступний і зручний у всіх сенсах.

Розрізняють два види залізобетонних кілець серед існуючих сьогодні на ринку: кільця з системою кріплення паз/гребінь і прості. Найпопулярніші залізобетонні кольца колодца – цена яких вас приємно здивує – вироби марковані як КС 10-9, вони мають розміри 1000*1160*890 (внутрішній, зовнішній діаметри і висота). Приблизна маса такого кільця складає приблизно 600 кг.

Що потрібно знати при покупці залізобетонних кілець для колодязя?

При покупці і доставці кілець із залізобетону необхідно знати кілька правил. Більшість з них мають знати, фахівці доставки виробів, але покупцеві теж варто бути обізнаним в нюансах, щоб проконтролювати якість транспортувальних робіт.

По-перше, пам’ятайте, що транспортування такого вантажу, як бетонные кольца для колодязя. Найкраще це робити, уклавши їх на ребро, завантаження і вивантаження ж оптимально проводити за допомогою підйомного крана (автоманіпулятора).

Тобто, наймаючи машину для транспортування, варто поцікавитися про наявність на автомобілі такого маніпулятора, так як це вплине на вартість оренди. Не варто відмовлятися від машини з маніпулятором на користь економії, так як при ручному розвантаженні залізобетонних кілець дуже легко збити краю замкового з’єднання. Також ручне розвантаження можна призвести на кільцях мікротріщин, які посприяють більш швидкого руйнування кілець, внаслідок чого колодязь почне обсипатися значно раніше, ніж міг би.

При виборі і прийомі кілець варто також приділити увагу їх огляду на правильності форми. Справа в тому, що деякі виробники не гарантують окружність кілець, що стане відчутною проблемою при установці виробів. Тому настійно рекомендується перед покупкою колодязних залізобетонних кілець перевіряти їх геометрію рулеткою.

Сподіваємося, що вам сподобалася дана публікація. Якщо це так, то обов’язково діліться посиланням на неї з друзями в соціальних мережах. До зустрічі!