У давнину, для сну людям достатньо було зібратися в групу, і можна було спокійно спати під відкритим небом. Як в ці моменти вони себе відчували, ми вже ніколи не дізнаємося, але абсолютно точно, що зараз такий варіант не пройде.

Пізніше, коли наші предки стали перебиратися в печери і інші притулки, почали з’являтися і перші двері. Це були шкури тварин, гілки, валуни і різні підручні матеріали.

Потім перші люди почали освоювати ремонтно-будівельні роботи, з’явилися житла більш надійні: з глини, дерева, каменю. Відповідно і вхідні двері ставала більш надійною.

Мабуть, єдине, що так і не змінилося з тих пір, це мотиви установки дверей: для безпеки, виділення особистого простору і підтримання тепла. Так, у міру розвитку перших людей вдосконалювалися і перші двері.

Після падіння Римської Імперії, двері стали популярні в Європі. Матеріал використовували все той же – дерево, але для більш високого рівня міцності, їх оковивался сталевими листами або сталевими смугами.

В середні віки архітектори сконструювали перші античні двері – закруглені зверху. Так само виникли навісні замки та засуви, а ще пізніше дверні ручки.

Мідь і залізо стали використовувати в якості матеріалу для дверей в епоху бронзового століття. Мідні двері були доступні заможним людям, а простий народ користувався металевими.

В Японії перші розсувні двері з’явилися ще в 200 році до н.е. Тоді у японців були величезні житлові приміщення, які вони ділили за допомогою розсувних дверей.

У технології виготовлення стародавні японці вирішили не заглиблюватися і натягнули папір на дерев’яні рами, які потім пускали по рейках в підлозі.

Слід зазначити, що такий варіант служив хіба що для поділу простору і обмеження поля зору, так як звуковий і теплоізоляцією вони практично не мали, а про міцність можна навіть не заїкатися.

Досить цікаву розробку придумали в Данії. Щоб зберігати тепло в будинку і не відкривати всі двері, її поділили по горизонталі на дві половини. Завдяки цьому домашні вихованці могли виходити на вулицю через нижню частину.

Саме слово «двері» співзвучне зі словом «двір», воно було запозичене з старого індоєвропейського мови, що в перекладі означає «перешкода».

Нерідко можна почути словосполучення «дубові двері», тому що з давніх пір найміцнішими з деревних матеріалів прийнято вважати дуб і горіх.

Перша залізні двері містила в собі один лист стали, а з’явилася в Санкт-Петербурзі в 90-і роки минулого століття

У Колумбії була проведена найбільш захищена двері на планеті. Невідомо проти якого монстра це було створено, але вона вогнетривка, куленепробивні, вибухостійкого, має 10 замків, що складаються з штирів по 2 см.

Також в ній встановлена ​​інтеграція камери по IP, якщо власник захоче отримати фото гостя, фотографія буде надіслана електронною поштою, при натисканні дзвінка.

Ну і біометрична система замку, зрозуміло. Вона бере аналіз крові і відбиток пальця. Загалом, нічого дивного.

До речі, у випадках землетрусів та інших природних лих, рекомендовано ховатися в дверних отворах, так як вони можуть витримати вагу обрушуються вантажу при деформації даху.

До цього дня людство потребує таку важливу річ, як двері. Спробуйте хоч один день пожити без неї, думаю, це буде досить складно, хоча б в психологічному плані. Підходьте розумно до вибору дверей.