Головним напрямком стилю контемпорарі є органічне поєднання традиційних рис мінімалізму і сучасних напрямків в мистецтві.

Епатаж, недоладність, химерність, провокативність, екстравагантність – це не про нього. Прості лінії, світлі відтінки, велика кількість світла і повітря, мінімум меблів і предметів декору, яскраві акценти, високий функціонал створюють атмосферу спокою та чистоти. В оточенні спокійної обстановки не тільки добре працюється, а й відпочивати.

Для декору вікон можна використовувати римські або рулонні штори, а для створення системи штучного освітлення – незвичайні багатоярусні світильники або точкове освітлення.

Дизайн інтер’єру в стилі контемпорарі – строгий і простий, можна пом’якшити акцентними плямами, насичених тонів червоного, кобальтового, чорного, фіолетового і смарагдового кольорів. В якості яких можна використовувати м’який і широкий диван, настінне панно, пледи ручної роботи і декоративні подушки, абажури світильників і вазони кімнатних рослин, картини і чорно-білі фотографії, шкури тварин і килими з довгим ворсом невеликого розміру.

Геометричний орнамент допускається на завісах і підлогові покриття. Причому штори на вікнах вибирають переважно рулонних моделей або римські. Переважно утриматися від прикраси віконних і дверних прорізів.

Форма предметів декору повинна бути простою – овальна або кругла для вази, квадратна для тарілок. Щоб не обтяжувати предмети масивними рамами, картини і фотографії на полотні можуть мати галерейную натяжку.

Акценти в інтер’єрі квартири не повинні дисонувати із загальним настроєм, навпаки вони повинні привносити в навколишнє оточення гармонію.

Меблів, яка використовується в даному стильовому рішенні, притаманні ергономічність і функціональність. Предмети обстановки представлені окремими модулями, трансформерами, розсувними і вбудованими конструкціями. М’яка ж меблі відрізняється не тільки зручністю, але і підвищеною комфортністю, причому вона може бути великих і середніх розмірів, обтічної форми, з плавними лініями, додаючи атмосфері витонченості та затишку.

Точкова система освітлення якнайкраще відображає даний стиль – непрезентабельний, лаконічний, непомітний, але зручний, комфортний і гармонійний.

Цей стиль існує поза модних тенденцій, не підвладний часу, тому що практичний, зручний, комфортний, лаконічний, ненав’язливий, простий, має врівноваженістю, спокоєм і умиротворенням.