Рекомендації про те, як правильно вибрати дизайн інтер’єру квартири, будинку, меблів, поширені помилки, деталі процесу.

1. Як зазвичай виглядає ситуація з вибором дизайну?

Спочатку з’являється задача створити дизайн будинку, інтер’єру квартири і клієнти можуть вже мати якісь свої уявлення.

Це можуть бути картинки з соц мереж, які вони бачили раніше. Це можуть бути якісь тотвоспомінанія з відвідуваних раніше місць. А часом це образи з книг або оповідань друзів. Дізнатись актуальну інформацію відносно стандартів ISO та не тільки можна на сайті https://isoquocte.com/chung-nhan-iso-9001-2015.html.

При цьому яскраві образи, мрії клієнтів не мають додаткової інформації про ціну, характеристиках дизайну і того, скільки приблизно часу потрібно на його втілення.

Завдання дизайнера не тільки в тому, щоб технічно передбачити особливості дизайну і убезпечити клієнта від ризикованих рішень, але і в тому, щоб допомогти клієнту визначитися з оптимальним варіантом. Виростити конструкцію нейронів, якщо можна так висловитися.

Від того, яка буде комунікація між дизайнером і клієнтом, залежить багато чого, в тому числі кінцевий результат.

Іноді серед труднощів в пошуку оптимального варіанту, зустрічається непоінформованість клієнта. За пропозицією на ринку матеріалів і технічних елементів, за можливостями декору.

Клієнт і не повинен знати все. Він же не питає у лікаря все питання про організм людини, не кажучи вже про непрофільних питаннях для даного лікаря.

При цьому для завдання на проектування потрібні відправні точки. Іноді ми складаємо певну добірку аналогів і пропонуємо щось більше, креативне. Іноді даних достатньо, щоб побудувати попереднє 3д без матеріалів, форми і пропорції.

Буває, клієнта можуть цікавити якісь особливості матеріалів, технічних показників виробів.

Але це вже етап не ескізного проекту, а робітника. До того моменту зазвичай вже відомі можливості клієнта по бюджету, основні побажання і концепція.

2. Як вибрати дизайн і чи варто це робити без дизайнера.

Фахівці з дизайну бувають різні і не завжди достатньо кваліфіковані. А іноді взагалі без освіти.

Часом такі дизайнери можуть приділяти недостатньо уваги професійну етику, нав’язувати свої інтереси або не пропонувати креативні рішення в достатній кількості.

З іншого боку, у кваліфікованого фахівця зазвичай набагато більше досвіду, практики. Тому в тій ситуації, коли замовник відчуває невизначеність, надлишок варіантів, складність вибору напрямку, ідеї, рекомендується звернутися за консультацією.

Хороша консультація не варто дешево, але вона в будь-якому випадку вигідніше за часом, ніж неорганізований, безладний пошук рішень, вибір дизайну.

У нас бувають навіть випадки, коли для консультацій ми підключаємо мистецтвознавця, причому профільного.

Більш того, після такої консультації, більш ефективні пошуки клієнта дають зрозуміле завдання, побажання на проектування, а ціна проекту знижується.