Будинок – це те місце, де відпочиває душа, де має бути спокійно і комфортно. Тому дуже важливо відповідально підійти до вибору інтер’єру свого житла і створення затишного особистого простору.

Як же вибрати свій стиль інтер’єру? Можна довіритися смаку досвідченого дизайнера, який підкаже і врахує всі архітектурні особливості робочого простору і вигідно використовує його гідності. Також почерпнути ідеї можна з порталів про дизайн та спеціалізованих журналів. Природно, ви не знайдете втілення всіх ваших бажань на одному зображенні, однак ви можете зберігати картинки, відзначаючи, що саме вам сподобалося. Потім, переглядаючи ці зображення, ви помітите, що на всіх них простежуються загальні риси. Це і буде саме тією стилістичною спрямованістю, близькою вашої душі.

Не варто забувати, що головною характеристикою стилю є цілісність і єдність складових і композиційних елементів, а також загальний дух декору.

Що необхідно враховувати при виборі дизайну?

Уподобання всіх мешканців будинку

При виборі дизайну будинку від https://klu4.ru/ необхідно враховувати смаки і бажання кожного члена сім’ї. Однак не варто бездумно реалізовувати кожне побажання, адже в такому випадку ваше житло може просто перетворитися в різностильових нагромадження елементів, що суперечать один одному.

Архітектурні особливості простору

Також дуже важливо врахувати особливості вашого житла, адже не кожен стиль зможе органічно вписатися в ваш простір. Так, наприклад, якщо ви – власник однокімнатної квартири, то втілити в такому просторі класичний стиль у вас навряд чи вийде, адже класика – це в першу чергу солідність, грунтовність, простір і рясне освітлення.

Високі стелі можна вигідно використовувати для оформлення житла в стилі лофт. Вибираючи такий стиль, вам не доведеться ховати вентиляційну шахту, трубу або інші елементи комунікації. Сказавши «ні» підвісним конструкціям, ви зможете зберегти так високо цінується сьогодні висоту. Тут особливо актуально використання цегляної кладки.

Якщо ж стелі низькі, необхідно відмовитися від зайвого їх декорування, ліпнини, звисаючих освітлювальних приладів, а отже, доведеться відмовитися і від стилів з рясним використанням подібних прийомів.

У квартирах з об’єднаними кімнатами найдоречніше створювати єдиний простір (кухні-вітальні, квартири-студії), де органічно використовувати американський і скандинавський стиль, контемпорарі та арт-деко.

Інтереси та захоплення

При виборі стилю і дизайну свого будинку варто врахувати ваші звички, спосіб життя і захоплення. Наприклад, якщо ви не любитель прибирань, варто відмовитися від хитромудрої меблів, великої кількості елементів декору, а також зайвого використання текстилю, адже догляд за ними вимагає багато часу і зусиль. Якщо ви не уявляєте своє життя без подорожей і безлічі сувенірів з кожного куточка планети, мінімалістичні стилі з чіткими правилами декору і не стануть кращими варіантами при виборі дизайну будинку.

Якщо ви – організований і практична людина, вам відмінно підійде скандинавський стиль або контемпорарі: кожен елемент має своє місце, а простір виглядає неймовірно органічно і незвично.

Особиста творчість може органічно вписатися в інтер’єр вашого житла і привнести в нього незвичайні і особливі нотки. Вишивка, картини, макраме-прикраси, колекції марок або листівок обов’язково стануть душею вашої оновленої квартири.

Фінансова сторона

Також, вибираючи стиль для свого житла, важливо орієнтуватися на бюджет, адже деякі стилі за визначенням обходяться дорожче, оскільки в них використовуються натуральні матеріали, антикварні елементи або авторські меблі.

Важливо пам’ятати, що в першу чергу, важливо створити вдома відчуття комфорту і затишку, тому дизайн і стиль вашого будинку повинен відображати ваш внутрішній світ, адже це і є ваш справжній будинок. І тільки ви знаєте, яким він повинен бути.