Шукаєте натхнення для осінніх прикрас свого дому та саду? Перегляньте варіанти, які я щойно привіз із Нідерландів. Вони ефективні і в той же час дуже прості у виготовленні. Красивий ландшафтний дизайн вашого саду чи ділянки – це не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд.

Топові спеціалісти нашої компанії часто їздять на семінари та мітапи ландшафтників у Україні та закордоном. Цього разу ми відвідали конференцію в Нідерландах і маємо багато нових “фішок” для наших читачів. Ними ми з задоволенням сьогодні поділимось з вами, щоб у вас була можливість самостійно прикрасити свій сад чи ділянку в “Голандському стилі”.

Мініатюрні огірки та гарбуз

Минулого року я писав про флористичний хіт, тобто про міні -декоративні огірки. Під час мого перебування в Нідерландах я мав можливість побачити, що огірки там надзвичайно популярні. Придбати їх можна в садових центрах, а також у звичайних супермаркетах.

Доступні цілі набори, що складаються з невеликих огірків різних кольорів та форм! Огірки використовуються для різних типів композицій у поєднанні з іншими елементами або як окрема прикраса. Крім огірків, можна знайти різні види мініатюрних гарбузів різних кольорів. Ескізи керують флористикою просто зараз!

Мох та інші “дари лісу”

Мох є основою флористичних композицій у посудинах. Незалежно від того, чи це горщики, миски чи банки з мохом на кшталт так званих наповнювачів у дизайні ландшафту. Крім моху, який можна придбати в квіткових магазинах та супермаркетах у спеціальних контейнерах, дуже модними є шишки, голки, палички та шматочки кори.

“Натуралізуючі” композиції на основі цих компонентів у склі (цей тип лісу в банці) надзвичайно популярні у Нідерландах зокрема та у світі загалом.

Олов’яні миски

Бляшана миска – це АБСОЛЮТНИЙ ХІТ. У Нідерландах я бачив їх всюди. Скрізь, де б не був сад, є олов’яні миски. Чаша має багато застосувань.

Її можна використовувати як посудину, в якій ми розставляємо декоративні композиції. Це також може бути горщик, у який ми розміщуємо сезонні насадження, наприклад низькі хризантеми або братки та багато інших рослин.

Вереси

Так, у старого доброго вересу все добре. Популярними є класичний фіолетовий і білий. Їх можна використовувати окремо або поєднувати з іншими елементами.

Ройники

Ще однією популярною річчю на цю тему є олов’яні миски та горщики з теракоти з колоніями та седумом: осінні прикраси для дому та саду. Весь «трюк» полягає в тому, що рослини щільно набиваються і «переповнюються» із посудини. Як на мене, це виглядає дуже чарівно.