Незважаючи на діяльність «зелених», світ не стає чистішим. Міста продовжують забруднюватись, і не тільки на вулицях. Середньостатистичне помешкання аж ніяк не можна назвати бездоганним з точки зору чистоти повітря: пил, мікроби, шерсть домашніх тварин, алергени, летючі хімічні речовини – далеко не повний букет забруднювачів. Всі вони тим чи іншим шляхом впливають на наше здоров’я. На жаль, не кращим чином.

Тому категорія приладів, які називаються очищувачами повітря, останнім часом б’є рекорди популярності. Пересічний користувач у відповідному каталозі інтернет-магазину може знайти сотні моделей від різноманітних брендів. Різні за якістю очистки повітря та за наявністю додаткового функціоналу очищувачі повітря допомагають покращити мікроклімат в домі. Тому варто ознайомитись з декількома порадами, як вибрати такий прилад, щоб він враховував саме ваші потреби.

Технічні характеристики

Отже на які параметри потрібно звертати увагу:

  • Продуктивність. Оптимальним вважається очищувач, здатний за годину обробити все повітря в помешканні мінімум двічі. Знаючи об’єм помешкання, ви зрозумієте, влаштовує вас дана модель чи потрібно шукати потужнішу. Можна просто вказати в фільтрі пошуку потрібну площу для очистки, щоб отримати перелік підходящих девайсів.
  • Рівень шуму. Будь-який очищувач повітря використовує вентилятор для забезпечення циркуляції повітряної маси. Він і є джерелом шуму. Бажаний рівень шуму – 30 дБ, але якщо ви плануєте використовувати прилад вночі чи в дитячій кімнаті, цей показник має бути нижчим.
  • Регулювання інтенсивності роботи є теж важливою функцією,оскільки вона впливає на рівень шуму в рамках однієї моделі.
  • Про користь таймера можна не говорити, але не всі очищувачі мають таку функцію.
  • Нарешті, вибирайте ОП, який вміє попереджати про необхідність заміни фільтрів. А їх у конкретній моделі може бути декілька.

Що ще потрібно знати про очищувачі повітря

Наостанок пропонуємо вашій увазі ще декілька порад, які допоможуть придбати ту модель, яка найкраще підійде саме вам:

  • Чи потрібно буде переносити пристрій в інші кімнати? Якщо так, звертайте увагу на вагу та габарити очищувача. В ассортименті популярного сайту Алло.юа в Дніпрі є як компактні моделі, так і досить потужні пристрої, призначені для обробки приміщень великої площі.
  • Яку кількість фільтрів має модель, наскільки часто їх потрібно міняти. Можна пошукати, скільки коштують оригінальні фільтри і чи є в продажу дешевші аналоги. Це знизить вартість експлуатації ОП.
  • Як довго протягом доби пристрій буде працювати. Якщо відповідь позитивна, вибирайте девайс з низьким енергоспоживанням.
  • Чи буде потреба в інших функціях, крім очистки повітря. Це може бути озонування, зволоження або іонізація. Але моделі з такими функціями будуть коштувати набагато дорожче. Крім того, всі перераховані процедури набагато краще виконують спеціалізовані пристрої (зволожувачі, іонізатори, озонатори).

Сподіваємось, що ви витратили свій час, читаючи наші рекомендації, недаремно.