Для поліпшення зрошення, а також для економії часу і води ми можемо інвестувати в автоматичну систему поливу для саду. Крім стандартних настановних елементів, нам також знадобляться електромагнітні клапани і пристрій управління. Під час встановлення автоматичного поливу саду нам знадобиться розподільний колодязь, який необхідно розмістити в центральній частині саду, але в затишному місці, де його можна буде замаскувати. Нам потрібно підвести трубу з водою з мережі або іншого водозабору до відстійника, всередині встановлюємо спеціальний колектор, до якого будемо підключати окремі секції за допомогою електромагнітного клапана.

Встановлення поливу саду – з чого почати?

Першими кроками в установці садового зрошення є оцінка потреби у воді та пропускної спроможності мережі, а потім складання плану установки, включно з розташуванням розбризкувачів, з’єднувальних колодязів і маршрутом труб, що постачають установку водою. Якщо наша зрошувальна система не надто велика і передбачає всього кілька розбризкувачів, є шанс, що домашня система водопостачання впорається з її потребою. Якщо, з іншого боку, у нас є великий сад з кількома зонами поливу, з кількома точками поливу в кожній, то варто подумати про додатковий насос, який забезпечить адекватний напір води. Системи поливу саду потребують постійного тиску води не менше 2 бар на спринклерній форсунці. Придбати такі форсунки можна в інтернет-магазині https://poliv.ua/tovary/obladnannia-dlia-avtomatychnoho-polyvu/forsunky-dlia-avtopolyvu/.

Комплектація відповідним обладнанням

Наступним етапом монтажу садового поливу є комплектація відповідним обладнанням, у вигляді труб подачі води, з’єднувачів, відводів, вентилів і трійників, необхідних для з’єднання окремих точок і зон, а також придбання спринклерних пристроїв. Коли є план установки, а також необхідні комплектуючі, ми можемо перейти до найбільш трудомісткої частини – приховування підвідних труб під землею. Згідно з підготовленим планом установки, нам потрібно провести труби до кожного колодязя, а також до кожного зрошувача.

На підготовлену таким чином поверхню укладаємо труби і встановлюємо необхідні відводи, хомути і трійники. Перш ніж остаточно закопати установку, промийте її від піску і пилу та перевірте герметичність. Після заглиблення установки в землю ми можемо під’єднати водопровід і спочатку оцінити його функціонування, розташування зрошувачів, а за необхідності додати відсутні точки або трохи видозмінити розташування окремих зрошувачів.

У системах садового поливу використовуються висувні зрошувачі, які можуть працювати статично і обертально – їх ми використовуємо для поливу газону, або так звані краплинні лінії, якими зрошують дерева, клумби, групи чагарників. Цей тип посадки вимагає іншого способу поливу. Крапельні лінії зазвичай розташовуються на землі, близько до коріння рослин, завдяки чому випаровування води зводиться до мінімуму. Стандартний і найпростіший спосіб запустити систему поливу саду – вручну активувати клапан або включити насос.

Однак ми можемо розширити нашу установку і модернізувати її за допомогою електромагнітних клапанів і контролера, який дасть змогу програмувати і автоматично запускати установку у відповідний час доби. Останнім пунктом в установці системи поливу є регулювання розбризкувачів, встановлення відповідних кутів поливу і потім регулярне технічне обслуговування та очищення фільтрувальних елементів у розбризкувачах.