Садовий обприскувач використовується для конкретних робіт не тільки в садах, але і в городах, на фермах. Правильно обраний інструмент дозволяє значно полегшити працю і заощадити час. Виділяють кілька різновидів таких агрегатів, у кожного виду є свої особливості, переваги і недоліки.

Призначення садових обприскувачів

Призначення такого садового інструменту зрозуміло з його назви. Основна мета їх використання – розпорошення різних засобів на рослини і грунт. Це можуть бути хімікати для боротьби зі шкідниками, корисні склади для лікування і профілактики хвороб, всілякі добрива в рідкому вигляді.

Завдяки використанню садового опрыскивателя необхідна рідина розпилюється дуже дрібно, утворюючи туман. У цьому випадку на обробленої поверхні створюється захисна плівка.

Конструкція садового обприскувача проста. Він являє собою переносну ємність з вбудованим насосом і шлангом для подачі води. Передбачений запобіжний клапан і фільтр, що захищає від забруднень. Розпилення складу здійснюється за рахунок створення всередині ємності певного тиску.

Додатково агрегат може бути оснащений стаціонарної або телескопічною штангою, системою для забору води, насадкою-розпилювачем.

Види садових обприскувачів

Існує кілька різновидів садових обприскувачів. Вони розрізняються за особливостями конструкції, обсягу резервуара, деяким доповненням, цільовим призначенням. У інструменту кожного виду є певні переваги і недоліки.

Ручний ричажковий обприскувачі

Така конструкція відрізняється своєю простотою. Робочий тиск в резервуарі створюють, натискаючи важіль. Наочним і найпростішим представником таких пристосувань є пульверизатор. Такий вид обприскувачів має невеликий об’єм – резервуар може вміщати 0,5-2 літра рідини.

Ручним обприскувачем зручно обробляти розсаду, тепличні культури, квіти. Цей різновид інструменту приваблива наступними якостями:

  • простотою конструкції;
  • мінімальною вартістю;
  • невеликою вагою і мобільністю;
  • простотою в експлуатації;
  • універсальністю;
  • надійністю.

У число недоліків ручних обприскувачів відносять невеликий об’єм резервуара. Через таку особливість інструменту обробку великих площ з його допомогою здійснювати неможливо.