Які види коптилень існують

На ринку представлена велика різноманітність агрегатів для копчення продуктів. Магазинна коптильня має в комплекті все необхідне для приготування. Інструкцію по застосуванню описує збірку і введення в експлуатацію агрегату.

Є секрети, які допоможуть надати стравам неповторний смак і аромат. Відрізняються установки за способом приготування. Важливо попередньо розібратися, як правильно користуватися коптильнею гарячого і холодного копчення, наприклад, Гриль116, щоб виключити неприємні ситуації при експлуатації.

Гарячого копчення

В агрегатах гарячого копчення відбувається копчення і термічна обробки, оскільки продукти піддаються впливу диму високої температури: вище 40 С. При такому приготуванні шкідливі речовини знищуються, а білкова складова їжі проварюється. Перед тим як коптити, продукт піддається маринуванню. На відміну від холодного копчення, воно може бути не тривалим. М’ясу та рибі не потрібне підв’ялювання, оскільки в каганець поміщають продукти з вологістю не менше 60%.

Зрозуміти, як працює коптильня гарячого копчення, допоможе схема. Основні складові установки – камера для продуктів і топка. В результаті горіння деревне паливо починає тліти, відбувається вироблення диму, який надходить в ємність з їжею, забезпечуючи копчення.

Холодного копчення

Холодний метод приготування передбачає тривалий вплив на їжу диму температурою до 36 С. Під час використання каганця важливо стежити за температурним показником. Попереднє маринування, просушування, тривале готування знищують шкідливі мікроорганізми.

Оскільки дим низької температури забезпечує холодне копчення, коптильня повинна мати компоненти, що забезпечують охолодження. Зазвичай це – довгий димар, проходячи через який дим доходить до потрібної температури. Холодне копчення – тривалий процес. Магазинні установки мають спеціальні димогенератори, в яких передбачена система охолодження і очищення від смол.

Як коптять продукти в домашніх коптильнях

Копчення продуктів здійснюють у спеціальних пристроях – коптильнях. В результаті нагрівання тріска або тирса виділяють ароматний дим, який оточує продукт. В результаті впливу гарячого диму продукт змінює свої властивості. З’являється новий смак і запах, термін зберігання значно збільшується.

Спочатку для гарячого копчення використовувалася герметична металева ємність, на дно якої насипалися тирсаа або стружка, зверху на решітці розташовувалися продукти. Ця ємність ставилася на вогнище. Це найпростіший, зручний і недорогий варіант коптильні. У нього є тільки один великий мінус – його не можна використовувати в приміщенні.

Щоб приготувати копченого ляща на веранді або навіть на кухні, коли на вулиці холодно або йде проливний дощ, можна скористатися електричною коптильнею. Це та сама металева ємність, але вугілля або багаття тут не потрібні. Їх замінить нагрівальний елемент. Є види коптилень зі знімним нагрівальним елементом, від’єднавши який можна поставити ємність на багаття, якщо хочеться зайнятися копченням на свіжому повітрі. Такі моделі є універсальними. Існує й інший варіант – газова коптильня.