Якщо у вас у власності є «непотрібна» квартира, яку ви збираєтеся здавати в оренду, будьте готові втратити деякі права на неї. Найчастіше власники житла не пам’ятають про це або навіть не знають. Хочу нагадати, що відбувається після того, як ви укладаєте договір оренди на свою квартиру. Наприклад, про ремонт в рахунок оренди можна детальніше прочитати за посиланням.

Квартирантам двері відкриті, а власнику – закриті!

Після безпосереднього підписання договору вам забороняється заходити в власну квартиру. Навіть просто перевірити, чи не рознесли чи квартиранти ваше житло, вже не можна. Зазначу, що можна заздалегідь домовитися з новими мешканцями про відвідини квартири. При цьому власник не може заходити в житло, якщо там відсутні орендарі. В іншому випадку квартиранти можуть залучити власника до відповідальності, як до адміністративної, так і до кримінальної.

Меблі повинні стояти на своїх місцях

Власнику квартири належить все майно і меблі, які в ній знаходяться. Однак у нього немає права робити в житло перестановку, переміщати предмети і речі. Тільки якщо на це немає згоди нових мешканців. А ось квартирантам дозволяється робити перестановку. Нюанс в наступному: до кінця терміну договору оренди, все в квартирі має перебувати на початкових місцях.

Не можна вигнати мешканців з квартири без вагомих причин

Найчастіше в договорі оренди прописано, що кожна сторона може припинити його дію без певних причин. Головне, щоб друга сторона заздалегідь про це знала і не була проти. Тобто пункт дійсний лише при обопільній згоді. Якщо квартиранти проти, вони не порушили жоден з пунктів договору, то власник зможе повністю повернути контроль над квартирою лише після обумовленого терміну оренди.

Речі власника не повинні знаходитися в орендованій квартирі

Після підписання договору власник на час втрачає право користуватися житлоплощею. Йому заборонено приносити в квартиру особисті речі, залишати їх на зберігання. Знову ж таки, це можливо тільки за згодою орендарів. Якщо ви вирішите поставити в квартиру нову техніку або меблі, необхідно попередньо обговорити це з квартирантами, підписати документ за їх згодою.

Мешканці не зобов’язані робити в орендованій квартирі ремонт

Закон говорить, що капітальний ремонт житла повинен виконувати власник. Квартиранти мають право усувати дрібні проблеми, як протікання крану, тріснутий унітаз і т.п. При бажанні орендарі можуть зробити косметичний ремонт.

Для запобігання спірних ситуацій і судових розглядів, орендарям та орендодавцю потрібно відразу обговорити всі нюанси і деталі, внести їх в договір. Завдяки цьому обидві сторони не зіткнуться з неприємними несподіванками.