За невеликий період часу гіпсокартон став одним з найбільш використовуваних будівельних матеріалів.

Але як підібрати гіпсокартон для ремонту? У статті ми розповімо які різновиди гіпсокартону бувають, також дамо важливі рекомендації, які допомагають зробити
правильний вибір гіпсокартону.

Розглянувши варіації виготовлення гіпсокартону різних торгових марок на сайте, стає ясно, що виробники всіх подібних виробів слідують єдиним шаблоном з виготовлення.

В основу якості продукту закладено технічна вимога по ГОСТу, можливості монтажу вироби, його екологічність.

Виготовлення виробників універсального гіпсокартону робиться для того, щоб його листи стало можливим застосовувати в різних сферах діяльності людини. Одні з найбільш ізвестних- це ГКЛ і ГКЛВ, про які ми розповімо.

Які види гіпсокартону бувають, їх застосування

Види гіпсокартону в залежності від їх призначення поділяються на такі:

Стандартний гіпсокартон (його відносять до базового в будівництві, тому що з його допомогою виконують обробку стін цим матеріалом у вигляді плит: монтаж однорівневого і багаторівневого стелі, арок, каркаси виконані з деревини або металу.

Для поліпшення зовнішнього вигляду інтер’єру гіпсокартон використовують дизайнери в своїх конструкціях, проте, існує ряд обмежень до використання даного матеріалу:

  • в приміщенні, де буде здійснюватися установка вироби повинна бути стандартна вологість. Відрізнити листи гіпсокартону від інших видів можна за кольором, він має сіруватий відтінок);

Водостійкий гіпсокартон (застосування цих листів гіпсокартону залежить від вологості, яка може бути або середньої, або високою, забезпечуючи тривалий термін служби матеріалу. У складі матеріалу впроваджені речовини, що запобігають захоплення вологи, і заселення грибком на його поверхні. Під час ремонту листи з такого картону використовують для:

  • ванни (в душі або басейні в якості гідроізоляції при наявності спеціального обмазувального речовини);
  • кімнат;
  • кухні;
  • офісів;
  • лоджії;
  • балконів при наявності обігріву;
  • укосів.

ГКВЛ на відміну від своїх побратимів має зелений відтінок матеріалу);

Вогнестійкий гіпсокартон (матеріал за своїми можливостями нагадує попередні два варіанти гіпсокартону, техніка його виготовлення аналогічна, при цьому склад добавок в його основі створює термостійкість до температур вище норми.

Тому в екстрених ситуаціях з вогнем, він буде поширюватися повільно. Якщо приміщення має високу вологість, то за допомогою різних торгових марок можна вибрати відповідний вогнестійкий гіпсокартон.

Основу з ГКЛП використовувати для створення: – обшивки кабельних проводів; – створення штучної вентиляції і шахти; – обшивки металевих виробів; – створення перегородочной зони в офісах, на підприємствах чи в будинках. кольором розпізнавачем стане світлий червонуватий відтінок);

Естетичний гіпсокартон (застосування еластичного арочного гіпсокартону засноване на створенні конструкції з рельєфом, де необхідна наявність деталей на невеликій відстані між собою. Товщина гнучкого листа досягає 0.6 – 0.7 см.

Якщо виконувати монтаж конструкції з арок або для багаторівневого підвісної стелі, то серце арки має бути покрито армуючої сіткою на основі скловолокна. Її розстеляють в пару шарів, перш ніж почати установку.