Залежно від основи

Водовідштовхувальне просочення для дерева продається готовим до використання. Його застосовують зовні і всередині будинку, наносять на вологий матеріал або оброблену перед цим поверхню розчином на основі солі (для інших просочень таке застосування неприпустимо). Висихає швидко, глибоко вбирається, відноситься до екологічно чистих різновидів, не має запаху.

Інші види залежно основного компонента, представлені на сайті https://kokos.lviv.ua/catalog/impregnat_drewnochron/:

  1. Акрилові. Чи безпечні для здоров’я, не мають запаху, частіше бувають водовідштовхувальними (гідрофобними). Одночасно оберігає від грибка, гниття. Можна використовувати на різних етапах зведення будинків.
  2. Сольові. Продають у вигляді готового розчину або порошку. У складі є вугільні, борні, фосфорні концентрати солей. Найчастіше використовують для обробки конструктивів дахів, балок. Такі препарати швидко вимиваються при прямій дії води, відрізняються підвищеною витратою, негативно впливають на арматуру і металеві елементи.
  3. На основі розчинників. Відрізняються глибоким проникненням, тривалої захистом. Мінус в токсичності при обробці, різкому запаху. В основному, матеріали випускають у вигляді лаків-просочень.
  4. Воскові і масляні. Надають водовідштовхувальне, антисептичну дію. Засоби застосовують одночасно з іншими препаратами через малого терміну дії. Дозволені для внутрішнього застосування.
  5. Алкідні. Висихають довго – від 24 і більше годин залежно від вологості. Найбільш підходять для твердих: дуба, горобини, клена. При нанесенні в кілька шарів вважаються активними антисептиками.
  6. Бітумні. Просочення ділять на склади холодного і гарячого нанесення. Всередині є смоли, каучуки, бітуми. Випускають однокомпонентні і двокомпонентні препарати.
  7. Силіконові різновиди продають в формі готового розчину або концентрату. Вважаються екологічно безпечними, застосовуються для всіх порід дерева, виробів з стружки і волокон.

Кольори просочень

Для дерева частіше використовують тонувальні просочення.
Захисні засоби кольорують в процесі виготовлення в заводських умовах. Виробники використовують для цього тонові Пігментується пасти в формі концентрату. На будмайданчику також додають кольорові пігменти, дотримуючись інструкції на етикетці.

Розрізняють склади:

  • колеровочні (фарбувальні);
  • тонуючі;
  • безбарвні.

Кольорові матеріали не підходять, якщо користувач бажає зберегти природну текстуру. У цьому випадку використовують тонувальні або прозорі просочення. Перший вид надає відтінок, при цьому на поверхні видно малюнок волокон.

За рахунок різного поглиблення між елементами річних кілець тонують препарати створюють цікавий ефект. Вони одночасно більше або менше підкреслюють малюнок, декорують поверхню. Деревина отримує друге народження, при цьому недорогі породи можна видати за благородні.