Лілія садові (лат. Lílium) – найяскравіший представник сімейства Лілійні. Ця красуня добре всім відома. Рослина багаторічна з луковичной кореневою системою. Цибулина може бути різного розміру і форми. Так, в середньому діаметр становить 10 см, в природних умовах зустрічаються екземпляри з діаметром цибулини близько 30 см. За формою вони яйцеподібні або кулясті.

Стебла прямостоячі, висотою від півметра до 2,5 м. У Непалі можна зустріти гігантську лілію (Lilium giganteum) висотою більше 3 м, діаметр віночка досягає 18 см, а цибулину за розміром можна порівняти з футбольним м’ячем. Стебло густо вкритий листям. Листоваті пластини довгасті, з загостреними верхівками. У деяких сортів збираються в прикореневу розетку або оригінально закручені по спіралі.

До речі, на сайті http://prolisok.com.ua/ru/shop/category/bulbi-ta-tsibulini/liliia ви можете придбати якісні цибулини садових лілій вже зараз.

Цвітіння

Віночки шестипелюсткові, центр прикрашений великими товкачем і 6 тичинками. Вони збираються в суцвіття у вигляді парасольки, конуса чи циліндра. Одне суцвіття одночасно містить 7-16 квіток, а всього за період цвітіння дає до 30 шт, вони розпускаються поступово. Починається цвітіння з верхньої частини, плавно переходячи вниз. Тривалість життя однієї квітки становить 3-10дней.

Залежно від виду / сорту форма віночка може бути трубчастої, воронковідной, що розкрилася (практично плоскою) і т.д. Традиційні забарвлення: білі, рожеві, жовті, помаранчеві, екзотично смотртяся сині, багатоколірні.

По закінченню цвітіння дозріває плід-коробочка з насінням.

Як зрізати відцвілі бутони

Щоб формування коробочок з насінням не забирати сили у рослини, відцвілі квітконоси потрібно видаляти. Робіть це правильно: зріз повинен проходити під кутом, добре, якщо місце зрізу зверху прикриють листочки – так не буде збиратися дощова вода (вогкість може спровокувати гниття).

Природа обдарувала нас приблизно 80-ма видами лілії, велика частина з яких повсюдно вирощувалися в садах. Працями селекціонерів виведено безліч приголомшливих сортів і гібридів.

У природних умовах лілії поширені в Європі, Азії, їх можна зустріти в Північній Америці.