Більшість господинь знає, що обідній стіл на кухні – це головний атрибут інтер’єру. Обідньому столу відведена особлива роль: за ним збираються всі члени сім’ї для спільної трапези і проведення часу.

До вибору меблів для кухонного простору слід підходити особливо ретельно і грамотно. Рекомендується звернутися до фахівців, які підберуть відповідні варіанти, але цілком під силу впоратися з цим самостійним чином.

Основні критерії

Вибрати обідній стіл завдання непросте, але здійсненне, якщо грамотним чином аналізувати асортимент згідно висунутим критеріям вибору:

  • габарити – тут необхідно вирішити кілька моментів: розміри самого приміщення, де розташована кухня, склад сім’ї (скільки людина буде збиратися за обідом)?індивідуальні переваги і гармонія з основною стилістикою кухонного простору (стиль лофт, модерн, англійська стриманість або популярний мінімалізм);
  • форма – можна вибрати як стандартні варіанти (овал, коло, квадрат, прямокутник), так і нетиповий (за власним ескізом, наприклад), головне – зручність обраної моделі;
  • матеріал – столи виготовляються з пластика, скла, натурального дерева. Тут вибір залежить від того, що з себе представляє загальний стиль в інтер’єрі та обов’язково враховуються особисті переваги власника будинку.

Загальні поради та рекомендації щодо вибору

Залежно від того, що вдає із себе кухня в цілому, рекомендується прислухатися до сторонніх думок, вибираючи кухонні атрибути:

  • як правило, розмір обіднього столу безпосередньо залежить від обраної форми (прямокутний, овальний або круглий);
  • при виборі габаритів стола, необхідно враховувати вільний простір навколо, яке повинно залишатися з комфортним запасом для пересування;
  • для маленької кухні відмінним рішенням стане покупка напівкруглого столу, одна сторона якого може стати до стінки або ж невеликого розміру круглий стіл, що вміщає всіх членів сім’ї (однак використовувати сервіровку в повній мірі тут не надається можливим);
  • для великої кухні – можна вибрати стіл у вигляді довгого прямокутника або овалу, для якого передбачений додатковий набір стільців.