Міф: плоскі колектори міцніше вакуумних

Якісні плоскі колектори німецького виробництва є досить міцними і легко витримують град і тому подібні зовнішні впливи. Але при бажанні, звичайно, розбити їх можна. Те ж саме можна сказати і про якісні вакуумних колекторах. На практиці заміна скляних трубок на встановлених вакуумних колекторів застосовується досить рідко, оскільки якісні трубки є дуже міцними і розраховані на довгий термін служби.

Плоскі сонячні колектори. Переваги використання:

 1. При використанні в південних регіонах з теплим кліматом, найкращі показники в співвідношенні ціна – продуктивність;
 2. При опадах у вигляді снігу, мають здатність до самоочищення;
 3. Мають високий ККД, при використанні в літній період;
 4. Відносно низька вартість, в порівнянні з аналогами іншої конструкції.

Недоліками є:

 1. Значні теплові втрати, викликані конструктивними особливостями будови;
 2. Низький ККД при роботі в осінньо-весняний період;
 3. Складність транспортування і монтажу готових виробів;
 4. Висока парусність конструкції, створює небезпеку пошкодження її елементів, в процесі експлуатації;
 5. Складність і трудомісткість виконання ремонтних робіт.

Пристрій плоского колектора

Плоскі сонячні колектори, придбати які можна на сайті https://saen.com.ua/oborudovanie/solnechnye-kollektory.html, складаються із сталевого профілю (або алюмінієвого, або гальванізованого матеріалу) по периметру, загартованого скла, абсорбера (металевий лист покритий спеціальним покриттям ефективного поглинання сонячних променів), мідних (або алюмінієвих) трубок впроваджених в абсорбер по яких циркулює теплоносій, теплоизолирующий лист з стекловолоконного композитного матеріалу (такі матеріали широко застосовують для утеплення стін будинків – типу Rockwool), і підкладкового листа (пластик або метал).

Класифікація по температурному режиму

Сонячне обладнання для будинку часто класифікують за типом теплоносія. Сьогодні на світовому ринку можна зустріти рідинні та повітряні системи. Крім цього, колектори поділяють по температурному режиму роботи, тобто застосовується класифікація за максимальній температурі нагріву робочих елементів. Виділяють такі типи систем:

 • низькотемпературні – теплоносій для сонячних колекторів розігрівається до 50 C;
 • середньотемпературні – температура циркулюючої рідини не перевищує 80 C;
 • високотемпературні – максимальна температура матеріалу-теплоносія може підніматися до 300 градусів.

Перші два варіанти найбільше придатні для домашнього використання, тоді як моделі колекторів з високотемпературним режимом роботи частіше застосовують у виробничій та промислової галузі господарства. Це обумовлено тим, що в високотемпературних системах нагріву води сам процес трансформації сонячної енергії в тепло досить складний. При цьому такі геліоустановки займають великі площі. Чи не кожен власник «дачної» нерухомості може дозволити собі подібну розкіш.