Незалежно від того, чи ви є прихильником куріння або великим його критиком, ви напевно погодитеся, що кальяни — прекрасна річ. Сьогодні навіть дизайнерські речі можна придбати відносно дешево, щоб прикрасити вашу оселю. Якщо ви хочете покурити кальян і насолодитися невимушеною атмосферою ароматного диму або хочете, щоб кальян був лише естетичним аксесуаром квартири, ви повинні вибрати відповідний. У нас є для вас кілька порад.

Кальян як елегантний дизайнерський аксесуар

Якщо ви переконаний противник куріння, це не означає, що кальян не прикрасить ваш інтер’єр. Кальяни часто є витвором мистецтва, вони чудово виглядають і є результатом багаторічних ремісничих традицій. Дорогі вироби додадуть художньої цінності та стануть окрасою вашого будинку або квартири. Тому при виборі орієнтуйтеся на дизайн та уникайте найдешевших кальянів, які є неякісними виробами та не мають нічого спільного з оригінальною традицією кальянів.

Вибирайте кальян за розміром

Одним з основних параметрів при виборі кальяну є його розмір. На ринку доступні кальяни різних розмірів, від мініатюрних до середніх та великих. Для домашнього використання вам вистачить середнього типу, але уникайте найдешевших мініатюрних. Вони в принципі непридатні для використання, мають короткі трубку, а також колбу і шахту, тому дим не встигає охолонути. Зверніть увагу, що табак для кальяна потрібно вибирати ретельно.

Вибираючи кальян, потрібно визначитися з тим, чи плануєте ви курити його наодинці або, навпаки, у більшій групі людей. Звичайні кальяни середнього розміру мають лише одну трубку, чого здебільшого цілком достатньо. Кальяни з великою кількістю трубок висувають підвищені вимоги до якості кальяну, а також до якості горіння, кількості тютюну та інших параметрів. Якщо ви хочете купувати кальян в основному для оформлення інтер’єру і рідко його куритимете, ідеально підійде середній тип з однією трубкою.

З яких частин складається кальян?

Якщо ви ніколи не стикалися з кальяном, він буде для вас великою невідомістю. Підготовка кальяну до куріння – досить складний процес. Якщо ви вперше стикаєтесь із кальяном, ви повинні знати його окремі частини:

  1. Колба – нижня скляна частина кальяну, яка є його головною прикрасою. Вона зроблена зі скла, тендітна, і її не можна мити гарячою водою, оскільки вона може розбитися. Дорожчі колби декоруються вручну, також ви знайдете вироби з кришталю та різні види декору.
  2. Корпус (шахта) – важлива конструктивна частина кальяну, яка забезпечує подачу диму. Зазвичай його роблять із металу. Нижню довгу частину потрібно занурити у воду приблизно на дюйм, щоб фільтрувався дим через воду.
  3. Трубка призначена для всмоктування диму. На ринку доступні різні види, найчастіше ви знайдете плетені з паперовою внутрішньою частиною. Вони дешеві, але їх не можна мити водою, і термін їхньої служби не найбільший. Є міцніші гумові шланги. Трубка забезпечений мундштуком для легкого та зручного куріння.
  4. Чаша розміщується на корпусі кальяну. Вона виготовлена із шамотної кераміки, яка витримує високі температури. Чаша заповнюється вологим табаком, покривається алюмінієвою фольгою, на яку кладеться гаряче вугілля. Замість алюмінієвої фольги також можна використовувати калауд.

Усі частини кальяну мають бути ретельно загерметизованими. Для цього використовуються різні гумові ущільнювачі, які вставляють між стиками окремих деталей.

При покупці нового кальяну не засмучуйтеся через покупну ціну й уникайте найдешевших виробів. Вдало підібраний кальян прослужить вам десятиліття і стане окрасою вашого інтер’єру, незалежно від того, використовуєте ви його для куріння чи ні. При покупці кальяну відвідайте спеціалізований магазин та отримайте консультацію. Безумовно не робіть покупки в газетних кіосках, і якщо ви не знаєтеся на кальянах, уникайте сумнівних магазинів з самого початку.