У домашньому інтер’єрі журнальний столик стали використовувати задовго до появи самих журналів, але тоді він називався інакше – кавовий столик. Як і сьогодні, він був невеликим, але досить функціональним предметом меблів, за яким можна було випити чашечку кави або розмістити на ньому будь-які речі невеликих розмірів.

Одним з переваг журнального столика є те, що його можна використовувати при будь-якій обстановці. Можна виділити два основні варіанти, коли в інтер’єрі кімнати такі меблі виглядає особливо вдало. З цієї причини до конструкції столика висуваються різні вимоги.

У першому випадку столик розміщують безпосередньо в зоні відпочинку – поруч з диваном і кріслами. Таким чином, столик найбільш яскраво проявляє свої функціональні можливості. У такій обстановці господарі можуть використовувати даний предмет меблів як письмового, сервіровки або кавового столика. На ньому можна розташувати пульт від телевізора, журнали, книги, настільні ігри і т.д. Особливо вдалі моделі, в яких конструкція передбачає шухляди для зберігання невеликих предметів.

Для подібного розміщення необхідно підбирати модель, яка відповідає наступним вимогам:

  • Повинен бути мобільним. Щоб столик можна було легкого переміщення по кімнаті, його конструкція повинна бути легкою, або передбачати наявність коліс.
  • Розміри столика не повинні бути занадто великими.
  • Конструкція повинна бути міцною.
  • Поверхня меблів повинна бути стійкою до механічних пошкоджень.

У другому випадку журнальний столик скоріше виконує декоративну функцію – він може заповнити порожнє місце в кімнаті, наприклад, біля стінки або біля вікна. При цьому вимоги висуваються більше до естетичних якостей. Для його виготовлення можуть використовуватися екзотичні матеріали: дорогі породи дерева, натуральний і штучний камінь і т.д. Що стосується форми ніжок і стільниці, то вони можуть бути найрізноманітнішими. Як правило, у декоративних столиків в якості опорного елемента використовується одна ніжка. Крім того, такі меблі може мати велику вагу і досить значні розміри.

Для виробництва журнальних столиків можуть застосовуватися різні матеріали. Наприклад, для виготовлення стільниці часто використовують гартоване скло – таке рішення дозволяє візуально збільшити простір приміщення, при цьому сам столик виглядає витончено. Як правило, в комбінації зі склом використовують метал.

Для того щоб створити в приміщенні атмосферу тепла і затишку, можна купити меблі, виконані з дерева. Дуже часто такі столики мають просту конструкцію, тим не менш, вони відмінно справляються зі своїм завданням.