Не дивлячись на те, що в українській мові слово «дизайн» з’явилося не так давно, створювати комфортну обстановку у своєму будинку стали з тих часів, коли житлом людини була печера. Її прикрашали шкурами, камінням, корінням дерев. Італійці під словом «дизайн» мають на увазі композицію, задум, модель. Відтворити дизайнерський інтер’єр, значить забезпечити мешканцям красу і затишок у квартирі.

За багато років був розроблений різний дизайн інтер’єрів квартир, серед якого кожен вибирав для себе особливий. Адже скільки людей, стільки й смаків. Комусь подобається розкішний бароко, а хтось вибирає мінімалізм. Вибираючи для свого будинку один з варіантів, слід дотримуватися деяких факторів: соціальний статус мешканців, кількість проживаючих, їх спосіб життя та інші нюанси.

Перед тим як вирішити, який спосіб підійде саме для вашого житла, спочатку виключіть невідповідні стилі. Так само враховуйте той факт що, не дивлячись на свої переваги і бажання наздогнати за модою, крім краси, дуже важлива практичність. І тут багато що залежить від членів сім’ї. Наприклад, якщо в квартирі проживають діти, то мінімалістична ситуація, яка потребує постійного порядку, буде не доречною. Для тих, хто утримує в квартирі домашніх вихованців, не варто замислюватися про світле «повітряному» дизайні.

Далі, прибравши невідповідні для вас варіанти дизайну, переходите до своїх вподобань і побажань мешканців будинку. Слід оформити приміщення так, щоб всім проживають було комфортно. Тому, перегорнувши багато журналів, можна звернути увагу тільки на основні моменти.

При облаштуванні будинку, необхідно враховувати його вік. Наприклад в будинках старої споруди, де вікторіанські вікна, сучасний дизайн буде виглядати, щонайменше, дивно. Крім іншого, при виборі стилю дивляться на рівень освітлення. У квартирах, розташованих на південь від, яскравий дизайнерський інтер’єр буде перебором, а насичені кольори виявляться надмірно різкими.

Тим, хто не може визначитися з вибором дизайнерського інтер’єру, варто орієнтуватися на свої психологічні особливості і свій характер. Як показали дослідження, стилі інтер’єру люди вибирають в залежності від темпераменту. Наприклад, флегматикам більше до душі класичні манери. Інтроверти часто зупиняються на мінімалізмі. Так само смаки визначаються життєвим підвалиною. Спортивні люди вибирають частіше стиль модерн, а сімейні і домосіди воліють кантрі.