В процесі експлуатації м’яких меблів (диванів, крісел та інших меблів) поступово з’являються різні дефекти. Зокрема, починає вицвітати тканина і зменшуватися обсяг поролону.

Викидати в такому випадку меблі недоцільно, т. к. Можна відреставрувати її, звернувшись за допомогою в спеціалізовану компанію.

Способи реставрації

Часто власникам м’яких меблів потрібна заміна просевшего наповнювача. Перед тим як замінити старий поролон, майстер готує лекало. Воно робиться трохи менше колишнього, т. к. Старий поролон витягнувся за весь час експлуатації.

Перш ніж покласти новий наповнювач, на пружини укладається щільна тканина. Потім шар поролону покривається більш м’якою тканиною. Якщо пружинного блоку у меблів немає, то наповнювач фіксується на підставі каркаса за допомогою столярного клею.

Нерідко в рамках реставрації меблів виконується зміна пружинного блоку. Він може бути залежним і незалежним.

Останній зазвичай використовується в ортопедичних моделях. В такому блоці кожна пружина має власний відсік. Залежно від типу проблеми заміна може бути частковою або повною.

Але найпоширенішим і популярним видом ремонту є перетяжка оббивної тканини. Форма нового чохла виконується в точності по старому.

Потім всі деталі нового вироби зшиваються і накладаються на диван. Після цього проводиться натяжка тканини. Для цього використовується степлер. Найбільш популярними меблевими тканинами є велюр, флок і натуральна шкіра.